Güncel

200 kişi zehirlendi iddiasına cevap

İddialar ile ilgili hastane yetkilileri tarafından açıklama yaptı

14 Mayıs 2022 Saat: 16:16
200 kişi zehirlendi iddiasına cevap
200 kişi zehirlendi iddiasına cevap

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 200 personelin yedikleri yemekten zehirlendiği iddialarının basın kuruluşlarında yer alması üzerine, hastane yönetimi yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada “asılsız, mesnetsiz ve kaynağı belli olmayan haberleri yapan basın organları hakkında yasal haklarımızı saklı tutuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 200 personelin yedikleri yemekten zehirlendiği iddiaları üzerine, hastane yinetimi yazılı bir açıklamada bulundu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı.”Bugün hastanemiz y mekhanesinde yemek yiyen ve 200 kişinin zehirlendiği belirtilen ve bazı basın organlarında çıkan yanlış, yanlı ve maksatlı haberlere cevap verme zarureti doğmuştur. Hastanemizde 12.05.2022 tarihinde öğle yemeği olarak et döner ve pirinç pilavı çıkmıştır. Bu yemek hem çalışanlara hem de hasta ve refakatçilerine verilmiştir”

NUMUNELER ALINDI

“13.05.2022 tarihinde çalışanlarımızdan birkaç tanesinin gıda zehirlenmesine benzer şikâyetlerle, hastanemiz acil servisine başvurduğu bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz tüm birimlerimizle seferber olarak, gerek hastanemiz acil servisinde gerekse hastanemiz mutfağında gerekli araştırma ve incelemeler derhal başlatılmıştır. Bu durumun henüz hastanemiz yemeğinden olup olmadığı bile belli değilken, tarafımızca gıda ve tarım bakanlığı aranmış ve ilçe tarım müdürlüğünden bahsedilen gündeki yemekten numune alınması talep edilmiştir. İlçe tarım müdürlüğü tarafından derhal kurumumuza gelerek gerekli numuneler alınmış ve labaratuvara gönderilmiştir”

200 DEĞİL 80-90 KİŞİ

 “Aynı yemekten çalışan personellerimiz haricinde diğer bazı kurum çalışanları, hastalarımız ve hasta refakatçilerimizde yemiştir. Ancak şuanda kadar çalışanlarımız haricinde bu durumla alakalı herhangi bir sağlık kuruluşuna başvuru yapıldığına dair bir bilgi tarafımıza ulaşmamıştır. Haberlerde konu olan 200 çalışan sayısı doğruyu yansıtmamaktadır. Başvuru sayısı yaklaşık olarak 80-90 kişi olup bunların birçoğu ayaktan tedavi ile ikametlerine gönderilmiştir. Normal zamanlarda da hastanemiz yemeklerinden şikâyetçi olan bir personelimiz veya hastamız olduğunda da derhal gerekli işlemlerin yapıldığını ve hiçbir şikayetin gözardı edilmediğini, hastanemizde kalitenin artırılması hususunda sürekli olarak çalışmalarımızın devam ettiğini belirtir, hastanemiz hakkında çıkan asılsız, mesnetsiz ve kaynağı belli olmayan haberleri yapan basın organları hakkında gerekli yasal haklarımızın saklı tutulduğunu bildirmek isteriz”

HALKIN TAKDİRLERİNE SUNUYORUZ

“ Hastanemiz yaklaşık 500 bin nüfusa hizmet veren ve başarılı çalışmaları ile halkımızın taktirini kazanmış olan bir kurumdur. Henüz çok üzücü fakat sebebi belli olmayan vakalar için hemen suçlu ilan edilip, kurumumuzun saygınlığını bitirmeye çalışan basın organlarını kınıyor durumu halkımızın takdirlerine sunuyoruz.”ifadeleri kullanıldı

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız