Güncel

500 kilo kapak ve plastik topladılar

Körfez Belediyesi ve Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri örnek bir proje imza attı; 500 kilogram mavi kapak ve plastik atığı topladılar, çevrenin kirlenmesine engel oldular

13 Haziran 2022 Saat: 16:42
500 kilo kapak ve plastik topladılar
500 kilo kapak ve plastik topladılar

 

 

 

Körfez Belediyesi ve Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri örnek bir proje imza attı; plastik atıkların çevreye verdiği zarara dikkat çekti. Denizlerdeki çöplerinin yüzde 60 ila yüzde 80’inini plastik çöplerin oluşturduğunun belirtildiği proje ile ilgili olarak toplantı düzenlendi. Toplantıya okul idarecileri ve Körfez Belediyesi yetkilileri katıldı.

 

PROJENİN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Körfez Belediyesi Çevre Teknikeri Ufuk Salih Kaya, projenin önemine değinerek, “Plastiklerin içlerindeki zehirli maddeler, bu parçacıkları yutan deniz canlıları beslenme zincirine halka oluyor ve insana kadar ulaşabiliyor. Gözle görülmeyen bu plastikleri mikro seviyedeki deniz canlılarından ayırmak ve denizleri bu kirleticiden temizlemek ise hiç kolay olmuyor” dedi.

 

SERTİFİKA VERİLDİ

“Temiz deniz güzel gelecek” projesini hayata geçiren öğrenciler ise toplamda binlerce adet mavi kapak ve yaklaşık 500 kilogram plastik atık topladı. Atıkları Körfez Belediyesi yetkililerine teslim eden öğrencilere, çevreye olan duyarlılıklarından dolayı sertifika verildi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız