Eğitim

Açıköğretim DGS kayıtları nasıl yapılır?

Üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler AÖF DGS kayıtları nasıl ve nereden yapılır? sorusunun cevabını arıyor. İşte açıköğretim DGS kayıt işlemleri

28 Eylül 2016 Saat: 17:33
Açıköğretim DGS kayıtları nasıl yapılır?
Açıköğretim DGS kayıtları nasıl yapılır?

DGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından AÖF DGS kayıtları başlayacak. Ön lisans okuduktan sonra lisans tamamlamak isteyen üniversite öğrencileri DGS sınav sonuçları ile birlikte AÖF kayıtlarını gerçekleştirecek. Peki AÖF kayıtları nasıl yapılır?

DGS AÖF KAYDINI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KAYITLAR İKİ AŞAMALI YAPILACAK

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya 5. yarıyılına fark dersler alarak kayıt yaptırabilecek adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir.

İnternet başvuru ve AÖF Bürolarından kayıt işlemleri bu yıl 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak 24 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 17.00’da sona erecek.

AÖF KAYIT ÖDEMELERİ HANGİ BANKAYA YAPILACAK

Adaylar, internet başvuru işleminden sonra “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank şubelerinden veya ATM’lerinden gerçekleştirebilirler.

AÖF SINAV TARİHLERİ / 2016-2017

Güz Dönemi Ara Sınavı: 26 - 27 Kasım 2016

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 14 - 15 Ocak 2017

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 15 - 16 Nisan 2017

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 27 - 28 Mayıs 2017

2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı: 15 Temmuz 2017

KAYITLAR NEREDEN YAPILACAK?

Adaylar, illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar mazeretli kayıt tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. Belirtilen son tarihden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız