Güncel

Alkol Ürünlerine Zam

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş; viski, cin, votka, rom, şarap, likör, şampanya ve konyağa zam geldiğini duyurdu. Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı açı

29 Nisan 2022 Saat: 10:31
Alkol Ürünlerine Zam
Alkol Ürünlerine Zam

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş; viski, cin, votka, rom, şarap, likör, şampanya ve konyağa zam geldiğini duyurdu.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bazı alkol ürünlerine zam geldiğini duyurdu. Bir içki firması grubunun listesini paylaşarak viski, cin, votka, rom, şarap, likör, şampanya ve konyaka zam geldiğini ifade eden Aybaş, “İçkiye zam! İlk zamlı liste geldi herkese bol şans listeler gelmeye devam edecek” dedi.

Aybaş, yeni zamların 16 Mayıs itibari ile geçerli olacağını söyledi. Aybaş, gün içinde bazı alkol ürünlerine yüzde 40’a varan zamların geleceğini açıklamıştı. Aybaş paylaşımında “15 Mayıs 2022 tarihinde tüm ürünlerde zam geçişi olacaktır. Zam oranı rakı, votka ve viskilerde yüzde 15 ile yüzde 20, şaraplarda ise yüzde 35 ile yüzde 40 oranında geçmesi beklenmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız