Siyaset

Başbakan Binali Yıldırım'dan gençlere kritik mesaj

Başbakan Binali Yıldırım, Kızılcahamam'da gençlerle bir araya geldi.

2 Ekim 2016 Saat: 19:56
Başbakan Binali Yıldırımdan gençlere kritik mesaj
Başbakan Binali Yıldırım'dan gençlere kritik mesaj

Yıldırım'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:
Geleceğimiz olan gençler, size bakarken, biliniz ki Türkiye'nin aydınlık yarınlarının parlak geleceğini görüyorum. Sizler, hayalini kurduğumuz mutlu, gelişmiş Türkiye'nin umudusunuz. AK Parti olarak yaşadığımız bu toprakların sorumluluğunu taşımıyoruz. Çok daha geniş bir coğrafyanın sorumluluğunu taşıyoruz. Sizleri geleceğe hazırlamak da Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin öncelikli görevidir.
GENÇLER TÜRKİYE'YE SAHİP ÇIKTI
15 Temmuz gününü ve gecesini hatırlıyoruz. 15 Temmuz ülkemizin karanlık bir girdaptan, milletimizin cesaret, feraseti ve basiretiyle kurtulduğu gündür. Gençlere çok şey söylediler. Ama o gençler 15 Temmuz'da Türkiye'ye sahip çıktılar, alçaklara bu ülkeyi teslim etmediler. Saat 10 buçukta Melih'i aradığımda 'Teşkilatını hazırla, ölümüne direneceğiz. Hiç kimseye, hiçbir haine bu bayrağı teslim etmeyeceğiz' dedim. Melih kardeşim, 'Biz hazırız genel başkanım, hazır bekliyoruz, her an meydanlardayız' dedi. İşte AK Parti şuuru bu. Şahadet şerbetini içen gençler arasında AK Parti Gençlik Kolları mensubu 12 kardeşimiz de var. Bütün şehitlerimize, gerek vatan savunmasında, gerek 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün defedilmesi için hayatını seve seve veren bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bütün gazilerimize acil şifalar diliyoruz.
15 TEMMUZ ŞEHİTLER VE DEMOKRASİ GÜNÜ OLARAK KUTLANACAK
MGK'nın aldığı kararla ve Bakanlar Kurulumuzda vereceğimiz kararla 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Günü olarak her yıl kutlanacaktır. 15 Temmuz artık resmi bir bayram haline gelmiştir. 15 Temmuz asla unutulmayacak, asla unutulmayacak.
GELECEKLERİ VARSA GÖRECEKLERİ DE VAR
Bugünlerde sürekli olarak 'ikinci darbe yapılacak, yeniden geleceğiz'... Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var! Bunlar bu alçak FETÖ terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik için tezgahladıkları kara kampayanlardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin.
KİMSE MAĞDUR EDEBİYATI YAPMASIN
Türkiye'nin kaderini değiştiren millettir. Biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık. Ölmek var dönmek yok. Artık zaman bunları bünyeden temizleme zamanı. Devletin içinden, ticaretin içinden, siyasetin içinden bu hainleri söküp atacağız. Hiç kimse mağdur edebiyatı yapmasın. FETÖ'cülere sahip çıkıp mağdur edebiyatı yapanlar bu millet tarafından hoş görülmeyecek. Biz kılı kırk yaracağız. Kurunun yanında yaş yanmayacak. İntikamla değil adalet duygusu ile hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların da olabileceğini öngörüyoruz. Hata yapmayacağız diye, hiçbir şey de yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin.
TÜRKİYE'Yİ ÜÇE KATLADIK
AK Parti, kurucu lideri, seçilmiş cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yola çıkarken bir şey söyledi: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 15 yıl geçti. AK Parti ile doğan bebeler bugün 15 yaşına geldi. Onlar AK Parti ile büyüdü. AK Parti'nin neyi yaptığını, neyi yapmadığını tam olarak anlaması mümkün değil. Belki yarısını anlayabilirler. Bugün Türkiye'de ne oluyor diye anlamaya çalışanlar AK Parti'nin yaptıkları konusunda fazla fikri yok. Zannederler ki eskiden beri böyleydi. AK Parti iki şeyi başardı. Birincisi Türkiye'nin kalkınması. 15 yıl önceki Türkiye'yi ve bugünkü Türkiye'yi görün ve kıyaslayın. Uzağa gitmenize gerek yok. Ankara Kızılcahamam yolunu düşünün, okulların, hastanelerin halini düşünün. Ve bir karşılaştırma yapın. Türkiye nereden nereye geldi. Biz Türkiye'yi üçe katladık.
BU MİLLET YANLIŞI HEP DÜZELTİR
1960'da Demokrat Parti iktidardan indirildi ve 27 Mayıs'ta Başbakan ve bakanları yargılandı idam edildi. Türkiye çok büyük bir demokrasi ayıbına mahkum edildi. rahmetli Menderes'i Eskişehir'de karşılayan milyonlar, bir gün sonra kimse yok. 71'de tekrar muhtıra 80'lerde yine darbe. 90'larda 28 Şubat. AK parti tek başına iktidara gelince artık vesayet odakları yok oldu derken 2000'li yıllar boyunca AK Parti bir yandan Türkiye'yi kalkındırırken Cumhurbaşkanı seçeceğiz yeni bir icat çıkardılar. Cumhurbaşkanı seçebilmek için 367 milletvekilinin hazır olması lazım. Bizim de 363 milletvekilimiz var. Çok bilmiş hukukçular yeni bir icat buldular 367. Gittik millete sorduk, millet de cevabını verdi. 'Siz mi seçtirmiyorsunuz, biz seçiyoruz' dedi. Bu millet hep yanlışı düzelten millet olmuştur. Kim yanlış yapmışsa o yanlışı düzelten hep millet olmuştur.

BÜYÜK DÜŞÜNMENİZİ İSTİYORUM

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Eğer Türkiye'yi geleceğin en önemli güçlerinden biri haline getirmek istiyorsak, bunun yolu teknolojiden, bilgiye sahip olmaktan geçiyor. Bilgiyi üreten, kullanan ülkeler bir adım öne geçiyor. Artık top, tüfek, tank değil; bilgi iş görüyor. Güç bilgidir. Bilgi toplumu olma yolunda çok daha büyük gayret göstermemiz gerekiyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siz gençlerin önünü açmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi bilgi toplumuna dönüştürecek her projeye desteğimiz artarak devam edecek.. Sizler kendinizi geliştirirken, siyasete de aktif katılımınızı devam ettirmenizi istiyorum. Ancak hayatın en önemli gerçeklerinden birinin sabır olduğunu unutmayın. Sabırla koruk üzüm olur. Sadece hissiyatla, duygularınızla değil, aklınızla mukayese gücünüzle, analiz yeteneğinizle kabiliyetinizi artırarak var olmaya devam edebilirsiniz. Boş tartışmalardan daima uzak durun. Bu ülke sabırla sizin yetişmenizi, emaneti devralmanızı bekliyor. Siznden öncekiler birçok zorluklarla yüzleşti, sayısız yanlışlarla sınandırlar. Sizler ve sizler sonraki neslin yanlışlarla sınanmaması için var gücümüzle çalışyoruz. Kayıp nesiller olmasın diye uğraşuyoruz. Türkiye'nin en güzel başarı hikayelerini sizler yazacaksınız. Sizler bu ülkenin umudusunuz, bu ülkenin çaresi olmak için çalışmaya devam etmelisiniz. AK Parti Genel Başkanı olarak, her birinizden Türkiye kadar büyük düşünmenizi istiyorum.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız