Güncel

Başiskele’de Karla Mücadele Ekiplerinin Gece Mesaisi

  Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde etkili olan kar yağışına karşı yol açma ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirerek ulaşımın aksamasını önlüyor.   Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıları dikkate al

11 Mart 2022 Saat: 12:56
Başiskele’de Karla Mücadele Ekiplerinin Gece Mesaisi
Başiskele’de Karla Mücadele Ekiplerinin Gece Mesaisi

 

Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde etkili olan kar yağışına karşı yol açma ve tuzlama çalışmaları gerçekleştirerek ulaşımın aksamasını önlüyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarıları dikkate alarak teyakkuza geçen Başiskele Belediyesi Karla Mücadele ekipleri, dün akşam bastıran yoğun kar yağışı sonrası kentin yüksek kesimleri başta olmak üzere ilçe genelinde kar yağışı ve buzlanmanın meydana getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırmak için gece mesaisi yaptı.

 

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ GÜN BOYU ÇALIŞACAK

 

Ana arterleri kepçe ve greyderler yardımıyla kar birikintilerinden temizleyen ekipler, ayrıca yollarda yaşanabilecek buzlanmanın önüne geçebilmek için tuzlama çalışmaları da yaptı. Bugün ve yarın da etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışına karşı gece gündüz demeden görev başında olacak ekipler, vatandaşların hiçbir şekilde mağdur olmaması için özellikle ilçe genelinin yüksek kesimlerinde yollarda biriken kar birikintilerini temizleyecek ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları gerçekleştirecek.

 

45 ARAÇ VE 150 PERSONELLİK KAR TİMİ

 

Başiskele Belediyesi Karla Mücadele Programı kapsamında; 12 adet JCB kepçe, 7 adet tuz atma kamyonu, 2 adet yedek tuz atma kamyonu, 4 adet greyder, 2 adet loder, 2 adet kar küreme bıçaklı kamyon, 2 adet ekskavatör, 6 adet sokakları tuzlamak için kamyonet, 8 ekip takip aracı ve toplamda 150 personel görev yapıyor. Gece ve gündüz olarak vardiyalı çalışan ekipler Bahçecik, Yuvacık, Yeniköy, Kullar, Döngel ve Kalıcı Konutlar ekibi olarak 6 bölgede 37 mahallenin tün yollarını açık tutmak için karla mücadele ediyorlar.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız