Güncel

Başiskele Şehit Ömür Ertuğrul Sarı’yı Andı

Pençe-Kilit Harekatı Bölgesi'nde terör örgütü PKK mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı şehadetinin 2. sene-i devriyesinde Başiskele’de anıldı.

8 Temmuz 2024 Saat: 13:37
Başiskele Şehit Ömür Ertuğrul Sarı’yı Andı
Başiskele Şehit Ömür Ertuğrul Sarı’yı Andı

 

 

Başiskele Belediyesi koordinesinde Başiskele İlçe Müftülüğü iş birliğiyle Kullar Semt Meydanı’nda dün ikindi namazına müteakip gerçekleştirilen anma programında Şehit Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı adına ve tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ve Mevlid okundu, hep birlikte dualar edildi.

 

Duygu dolu anların yaşandığı programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Mikail Özkan, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokolü, şehidin annesi Gül Sarı ve babası Bayram Sarı, akrabaları, yakınları, arkadaşları, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

Ay yıldızlı Türk Bayrakları ile süslenen meydanda Şehit Ömür Ertuğrul Sarı ve tüm kahraman şehitlerimiz için Başiskele Belediyesi bünyesinde hayata geçirilen Meşk-i Âlâ Tasavvuf Musikisi Topluluğu tarafından Kur’an-ı Kerim ve mevlid okundu, kasideler ve ilahiler söylendi.

 

İl Müftü Yardımcısı Mikail Özkan’ın yaptığı duaya, tüm katılımcılar hep birlikte ellerini semaya kaldırarak iştirak ettiler. Şehit Ömür Ertuğrul Sarı’nın arkadaşları tarafından hazırlanan videonun da yayınlandığı programda duygu dolu anlar yaşandı. Programın sonunda şehitlerimizin hayrına katılımcılara ikramlarda da bulunuldu.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız