Güncel

Başiskele Servetiye Camii’nin lezzetli suyuna yeni çeşme

Büyükşehir ekiplerince, Başiskele Servetiye Camii Mahallesi Değirmendüzü yolunda bulunan ve zamanla kullanılmaz hale gelen çeşme yeniden yapılıyor

5 Temmuz 2022 Saat: 09:39
Başiskele Servetiye Camii’nin lezzetli suyuna yeni çeşme
Başiskele Servetiye Camii’nin lezzetli suyuna yeni çeşme

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince, suyunun lezzetli olması dolayısıyla çevre illerden ve ilçelerden vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği Başiskele ilçesi Servetiye Camii Mahallesi’nde zamanla yıpranan ve kullanılamaz hale gelen çeşme yeniden yapılarak, Kurban Bayramından önce vatandaşların hizmetine sunulacak. Büyükşehir, il genelinde yapımını tamamladığı çok sayıda çeşmeyi vatandaşların hizmetine sunarken, zamanla yıpranan çeşmelerin onarımını da gerçekleştirerek, güzel bir görünüme kavuşturuyor. Değirmendüzü mevkiinde yol kenarında hayırsever bir vatandaşın yaptırdığı çeşme, kış ayında üzerinin karla örtülü olması nedeniyle iş makinesi ve araçların geçişi sırasında hasar görerek, kullanılmaz hale gelmişti.

 

ÇEŞMENİN YAPIMINA BAŞLANDI

Mahalle muhtarı Mithat Çelik, durumu “Muhtar Aktif Sistemi” üzerinden, Büyükşehir Belediyesi’ne ileterek, yeni bir çeşme yapılmasını talep etti.

Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince keşfi yapılan çeşmenin, kullanılamaz durumda olduğu tespit edildi. Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı A Takımı tarafından proje kapsamında yıkılan çeşmenin yapımına başlandı. İçimi hafif ve tadının lezzetli olması dolayısıyla halk arasında şifalı su olarak bilinen, Kocaeli’nin ilçelerinden ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerden tatile giden vatandaşların geçerken uğrak yeri olan, bidonlarına su doldurmak için sıraya girdiği çeşmenin, şık ve güzel bir görüntüye kavuşturulması için çalışmalar sürüyor. Sürücüler için uyarı ve işaret tabelası da konulacak olan çeşmenin, Kurban Bayramı öncesinde tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunulması planlanıyor.

 

“BÜYÜKŞEHİR GÜZEL BİR ÇEŞME KAZANDIRACAK”

Servetiye Camii Mahalle Muhtarı Mithat Çelik, 6-7 sene önce hayırsever bir vatandaşın yaptırdığı çeşmenin suyunun lezzetli ve şifalı olmasından dolayı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Kış aylarında yaşanan yoğun yağıştan dolayı üzerinin karla örtülü olması nedeniyle iş makinesi ve araç sürücülerinin geçerken çeşmeye çarparak, hasar verdiğini anlatan Çelik, “Çeşmemizin büyük bir bölümü yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi. Biz de çeşmenin yeniden yapılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne talepte bulunduk. Sağ olsunlar ekipler hemen geldi ve keşif çalışması yaptı. Yeni bir çeşme yapılması için çalışmalara başladı. Mahallemize güzel bir çeşme kazandırılacak. Taleplerimizi her zaman karşılayan ve hizmet noktasında yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a ve belediye yetkililerine teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız