Güncel

Başiskele Yeni Nesil Gençlik Merkezi Yükseliyor

Başiskele Belediyesi tarafından geleceğin teminatı gençlere yönelik çağın şartlarına uygun olarak modern ve estetik tarzda projelendirilen Yeni Nesil Gençlik Merkezi inşaatı yükselmeye devam ediyor.

15 Temmuz 2022 Saat: 08:58
Başiskele Yeni Nesil Gençlik Merkezi Yükseliyor
Başiskele Yeni Nesil Gençlik Merkezi Yükseliyor

 

 

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü’nün büyük değer verdiği ve çalışmaları bizzat yakından takip ettiği dev projede inşaat çalışmaları Yeşilyurt Mahallesi’nde tüm hızıyla sürüyor. Yaklaşık 1500 metrekarelik inşaat alanı üzerinde yükselen merkezde birinci kat betonları da atıldı.

 

BAŞKAN ÖZLÜ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

 

Başiskele’de gençlere büyük önem veren ve gelecek nesiller için dev bir eser bırakmayı hedefleyen gençlerin Yasin abisi, projeyi yakından takip etmeye devam ediyor. Her fırsatta inşaat alanını teknik ekibiyle birlikte gezen Başkan Özlü, çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı.

 

GENÇLERİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

 

Teknolojik alt yapısı ve modern görünümüyle sadece Başiskeleli gençlerin değil, çevre ilçelerden gençlerin de taleplerine karşılık verecek olan Başiskele Yeni Nesil Gençlik Merkezi gençlerin cazibe merkezi olacak. Profesyonel ses ve görüntü stüdyoları kurulacak merkezde gençlerin dijital içerik üretmeleri ve yayınlamaları sağlanacak. Profesyonel bir radyo stüdyosu standartlarında kurulacak ses stüdyolarında gençler enstrümanlarını çalıp, şarkılarını söyleyerek profesyonel ses kaydı yapabilecekler. 

 

GREENBOX STÜDYOLARI

 

Greenbox stüdyolarının da yer alacağı gençlik merkezinde video ve fotoğrafçılık konularında gençler kendilerini geliştirme fırsatı bulacak. Video içerik üretmek isteyen Youtuberlar’ın uğrak mekânı olacak.

 

Ayrıca elektro laboratuvar odası, bilgisayar 3D multimedya odası, iletişim atölyesi, interaktif oyun odası, e-spor antrenman odası, kaçış oyun odası gibi odaların da yer alacağı Başiskele’nin yeni nesil gençlik merkezi Kocaeli’nin her yerinden herkesin gelip kullanabileceği bir tesis olacak.

 

400 KİŞİLİK ÇOK AMAÇLI TİYATRO VE KONSER SALONU

 

Güçlü bilgisayarların ve hızlı internet erişiminin yer alacağı merkezde ayrıca 400 kişilik çok amaçlı tiyatro ve konser salonu, gençlerin sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için fitness salonu da yer alacak.

 

Yaklaşık 3 dönümlük alanda 1338 metrekarelik zeminde inşa edilen Başiskele Gençlik Merkezi’nin 1. ve 2. katı 850 metrekare civarında olacak.

--

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız