Güncel

Başkan Bıyık, başarıyı ödüllendirdi

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, üniversite sınavında TYT ve yabancı dil sınavından 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Zeynep Dila Kuyucu’yu Darıca’daki evinde ziyaret etti.

19 Temmuz 2022 Saat: 13:57
Başkan Bıyık, başarıyı ödüllendirdi
Başkan Bıyık, başarıyı ödüllendirdi

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, üniversite sınavında TYT ve yabancı dil sınavından 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Zeynep Dila Kuyucu’yu Darıca’daki evinde ziyaret etti. Emek Mahallesi’nden komşuları olan aileyi tebrik eden Başkan Muzaffer Bıyık, “Zeynep kızımız hepimizin gururu oldu. Bilgisayar mühendisliği okumak istediği için kendisine bilgisayar hediye etmek istedik” dedi.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, üniversite sınavında TYT ve yabancı dil sınavından 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Zeynep Dila Kuyucu’yu Darıca Emek Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. Darıca’dan Türkiye birincisi çıkmasından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, Kuyucu ailesini tebrik etti.

BIYIK: “KENDİ EVLADIMIZ GİBİ SEVİNDİK”

Darıca Belediye Başkanı olarak Darıca’dan Türkiye birincisi çıkmasından dolayı sevinçli olduklarını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, “Zeynep kızımızla biz hakikaten gurur duyduk. Hem Darıca olarak hem de benim mahallemden de komşum aynı zamanda. Böylesine güzel bir kızımızın büyük bir başarı elde etmesiyle kendi evladımız gibi sevindik. Benim kızım da bu sene üniversite sınavına girdi. Bu duyguları biz daha önce de yaşamıştık. Darıca’dan bir evladımızın Türkiye birinci olması hepimizi ziyadesiyle mutlu etti. Dün ben Erzurum’daydım. Orada haberi alır almaz babasıyla telefonda görüştük, onu tebrik ettim. Hakikaten içim içime sığmadı. Sabah erkenden de kardeşimi yüz yüze görüp bir tebrik etmek istedim. Allah başarılarını daim etsin. Ülkemizin geleceğine, yarınlarına güzel hizmetler yapacağına inanıyoruz. Rabbim bahtını açık etsin” dedi.

BİLGİSAYAR HEDİYE ETTİ

Zeynep’in bilgisayar mühendisliği okumak istediğini öğrenen ve bu nedenle kendisine bilgisayar hediye eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, bundan sonraki eğitim hayatı boyunca da yanında olmaya devam edeceklerini belirterek “Her zaman bir abisi olarak kariyeri boyunca, eğitimi boyunca yanındayız. Tabii ki annesi, babası her zaman yanlarında ama bizler de bir abisi olarak, belediye başkanı olarak her zaman böyle başarılı bir kızımızın kariyerine yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Duyduğum kadarıyla bilgisayar mühendisliği okumak istediğini öğrendik. Biz de böyle karınca kararına bir hediye alalım istedik. Bilgisayarımız kardeşimize yoldaş olsun istedik. Öyle bir hediyemiz oldu kendisine. İnşallah ülkemizin geleceğinde önemli hizmetleri olur” diye konuştu.

DARICA’YA VE ÜLKEME EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Birinci olduğu ve Darıca’nın adını duyurduğu için gururlu olduğunu ifade eden Zeynep Dila Kuyucu ise ziyareti ve hediyesi nedeniyle Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a teşekkür ederek “Öncelikle Darıca Belediye Başkanımız Muzaffer Bıyık’a çok teşekkür ediyorum bize bu ziyareti gerçekleştirdiği için. Hediyesi için ayrıca teşekkür etmek isterim. Tabii ki ben de bir süredir Darıca’da oturuyorum, Darıca’dan birinci çıkması beni de çok gururlandırdı. Umarım Darıca’ya, ülkeme iyi hizmetlerde bulunabilirim. Tabii ki bir sürü kişi arayıp tebrik etti. Ben de ailemi, ülkemi, Darıca’yı gururlandırdığım için çok mutluyum” şeklinde konuştu. Kuyucu ailesi de kendilerini yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a ziyareti ve desteği nedeniyle duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Aileyle bir süre sohbet eden Başkan Muzaffer Bıyık, her zaman yanlarında olduğunu söyledi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız