Güncel

Başkan Hürriyet Gençlere Seslendi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında gençlere seslenerek, “O’nun ışığıyla, ilkeleriyle, onun bize emanetiyle durmadan çalışacak ve bu emanete sahip çıkacağız. Sahip çıkacaksını

20 Mayıs 2022 Saat: 11:57
Başkan Hürriyet Gençlere Seslendi
Başkan Hürriyet Gençlere Seslendi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında gençlere seslenerek, “O’nun ışığıyla, ilkeleriyle, onun bize emanetiyle durmadan çalışacak ve bu emanete sahip çıkacağız. Sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  kutlamaları kapsamında gerçekleşenAthenakonseri öncesi vatandaşların bayramını kutladı. Başkan Hürriyet, “İzmit’imizin çok değerli gençleri, Atatürkçü gençleri hepiniz hoş geldiniz. Selam olsun sizlere. Bugün sizin gününüz, sizin bayramınız. Atamızın sizlere emanet ettiği en kıymetli bayramlarımızdan biri. 103 yıl önce Samsun limanına yanaşan sadece bir vapur değildi. O vapur milletin umuduydu. Milletin bağımsızlığıydı. Büyük liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum günüydü o gün. 

“UYANIŞTIR, MİLLİ BİRLİKTİR 19 MAYIS”

O yüzden bir başka seviyoruz milli bayramları. O yüzden bir başka seviyoruz 19 Mayısları. O yüzden kutlatmayanlara inatla kutluyoruz biz bu bayramları. Hepimizin doğum günüdür 19 Mayıs Uyanıştır 19 Mayıs. Milli birliktir 19 Mayıs. Saraya karşı milli egemenliktir, emperyalizme karşı tam bağımsızlıktır 19 Mayıs. “Bu millet kimsenin esiri olamaz. Rehberimiz haktır, rehberimiz hakikattir, rehberimiz millettir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür 19 Mayıs. Biz Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarına aşığız. Hepimiz Mustafa Kemal’in çocuklarıyız, hepimiz onun askerleriyiz. Buradan harika görünüyorsunuz. Harika bir coşku görüyorum. 

“SAHİP ÇIKMAK ZORUNDASINIZ”

Sevgili gençler, hayallerini gerçekleştiren insanlar geleceği değiştirirler. O büyük lider hayallerini gerçekleştirdi ve geleceği değiştirerek bizlere emanet etti. Bu emanet sizlerin boynunuzun borcudur. Sahip çıkmak zorundasınız. Bu sorumluluk sizlere ait. Son dönemde yaşanan tartışmaları hepimiz biliyoruz ama hepimiz gününü bekliyoruz. 19 Mayıs haftasında Atatürk Havalimanına dozerleri sokup yıkmak isteyenlere inat O’nun ışığıyla, ilkeleriyle, onun bize emanetiyle durmadan çalışacak ve bu emanete sahip çıkacağız. Sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız, sahip çıkacaksınız.19 Mayıs Attürk'ü  Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!” ifadelerini kullandı.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız