Güncel

Bayramınız Kemerli Olsun

Vali Seddar Yavuz, yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle alınan tedbirler kapsamında trafik güvenliğine dikkati çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığının “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla başlatılanetkinlik kapsamında Özdi

30 Nisan 2022 Saat: 04:47
Bayramınız Kemerli Olsun
Bayramınız Kemerli Olsun

Vali Seddar Yavuz, yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle alınan tedbirler kapsamında trafik güvenliğine dikkati çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla başlatılanetkinlik kapsamında Özdilek kontrol noktasındaki emniyet kemeri uygulamasına katıldı.

Özdilek kontrol noktasında gerçekleştirilen uygulamaya Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Yavuz Selim Kapancı, Kartepe Belediye Başkanı Av. Muhammet Mustafa Kocaman eşlik etti.

İlk olarak kontrol noktasında görev yapan güvenlik güçlerimizle bir süre sohbet eden yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik eden Vali Seddar Yavuz, denetimler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak kolaylıklar diledi.  

Daha sonra kontrol noktasından geçen sürücülerle bir süre sohbet eden Vali Yavuz, toplumsal duyarlılığı yükseltmek amacıyla başlatılan kampanya ile emniyet kemeri kullanımının önemi konusunda bilgi vererek, hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu.

Vatandaşlara “Bayramınız Kemerli Olsun” bilgilendirme broşürlerini de veren Vali Yavuz, araç içerisinde bulunan çocuklara kırmızı düdük hediye ederek onlardan kemerini takmayan ve trafik kurallarına uymayan ebeveynlerini uyarmalarını istedi.

Basına yapmış olduğu açıklamalarında bayram tedbirlerine ilişkin bilgiler paylaşan Vali Yavuz, emniyet kemerinin önemine ilişkin uyarılarda da bulunarak şunları kaydetti: “Bugün Ramazan’ın son Cuma gününü idrak ettik. Aziz Milletimiz paylaşmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın en üst seviyeye çıktığı; rahmet, mağfiret ve cehennem azabından kurtulmuş olarak müjdelenen mübarek Ramazan ayını en güzel şekilde idrak etmek için büyük bir çaba, yarış ve emek gösterdi. Artık bayramı idrak etmeye başlıyoruz. Bugünden itibaren de vatandaşlarımız sevdiklerine kavuşmak, belki bir kısmı da tatil yapmak amacıyla yollara çıktılar. Bizim amacımız: vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini, trafik tertip ve düzenini sağlamak bu yolla da sevdiklerine kavuşturmak ve bayramları sevinç günleri olarak hatırlamak, hatırlatmak ve yaşatmaktır. Elbette trafik kurallarına uyulmadığında, aşırı hız yapıldığında, dikkatsiz ve tedbirsiz davranıldığında bayramlar maalesef sevinç değil, hüzün günleri olarak akıllarda kalıyor ve derin acılar bırakıyor. Bu bayram vesileyle çok kıymetli emniyet ve jandarma teşkilatımız tüm ekibiyle beraber bugün saat 10.00’dan itibaren, trafik tedbirlerini daha fazla arttırmak suretiyle bayram tedbirlerine başlamış bulunuyorlar. Bu kapsamda şu ana kadar emniyet müdürlüğünün 181, jandarma komutanlığının ise 168 ekibi olmak üzere 349 trafik, asayiş ve diğer önleyici ekipler ile birlikte 936 personel görev yapacak. İhtiyaç halinde de elbette ilave takviyeler yapacağız. Buradan vatandaşlarımıza özellikle trafik kurallarına uymalarını ve trafik kazalarında can kayıplarını ve yaralanmalarını en aza indiren emniyet kemerini mutlaka kullanmalarını, takmalarını bir kez daha tavsiye ediyoruz. Diyoruz ki: ‘Bayramınız kemerli olsun’.”

 

Gönülden Gönüle Projesinde53 Bin Aileye Alışveriş Kartı ve Yardım Kolisi Ulaştırıldı

 

Gönülden Gönüle projesi kapsamında Ramazan ayı boyunca yapılan ziyaret ve yardımlara değinen Vali Yavuz:  “İslam Âleminin içerisinde bulunmuş olduğu buhranın, savaşın, kanın, gözyaşının son bulmasını; Müslümanların arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini ve ayrıca dünyanın çeşitli bölgelerinde farklı inanç gruplarına ait zulüm altındayım diyen, hakkı gasp edilen ve canından olan her kim varsa da bu mübarek gün ve bayram vesilesiyle oralarda bir kez daha barış, huzur ve kardeşliğin tesis edildiği bir dünya diliyorum. Valilik olarak, Ramazan ayı boyunca 53 bin hanemize alışveriş kartlarını ve yardım paketlerini ulaştırmış bulunuyoruz. Bu vesileyle yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşan Organize Sanayi Bölgelerimiz, Limanlarımız, iş insanlarımız ve hayırsever kardeşlerimize ve bu yardımların yerlerine ulaştırılmasında üstün gayret gösteren çalışma arkadaşlarımıza, İl, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanlarımıza ve bu hayır yarışında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.  

 

Yetimlerimizin Bayramlıklarını Teslim Ettik

 

Eşim ile birlikte her gün en az 15 aile olmak üzere özellikle ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan vatandaşlarımızın yanında bulunarak onlara yardımcı olduk. Ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan tüm yetimlerimizin bayramlıkları bizatihi Valiliğimiz tarafından alınmak suretiyle evlerine teslim edildi ve çocuklarımızın bayramlıkları giydirildi. Böylelikle biraz önce bahsettiğim Ramazan ayının yardımlaşma, dayanışma kısmı olan ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan vatandaşlarımıza ulaşma noktasında azami gayreti gösterdiğimizi memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Bayram sevincine toplumun tüm kesimlerinin katılması ve hissetmesi için Valiliğimiz koordinasyonunda alınabilecek tüm tedbirleri almış bulunuyoruz. Yine bayram süresince de tüm kurum ve kuruluşlarımız gerekli tedbir ve planlamalarını yaptılar. Vatandaşlarımızın huzur içerisinde bayramlarını geçirebilmeleri için tüm kurumlarımız mesai mefhumu gözetmeksizin yine vatandaşlarımızın hizmetinde ve emrinde olmaya devam edecek. Bir kez daha siz değerli basın mensuplarımızın, Kocaelili hemşehrilerimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, bayram süresince görevi başında olacak başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere herkese işlerinde kolaylıklar diliyorum.” dedi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız