Güncel

Büyükakın'ın 23 Nisan Mesajı

“23 Nisan Türk Devleti’nin gelecek nesillere verdiği değerin dünyaya haykırışıdır”

22 Nisan 2022 Saat: 11:02
Büyükakının 23 Nisan mesajı
Büyükakın'ın 23 Nisan Mesajı

 

“23 Nisan Türk Devleti’nin gelecek nesillere verdiği değerin dünyaya haykırışıdır”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla, hemşehrilerinin ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümü nedeniyle bir tebrik mesajı yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "102 yıl önce bugün Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden ve milletimizin bağımsızlık mücadelesini yürüten en önemli kurumsal güç Türkiye Büyük Millet Meclisi törenle açıldı. İşgal altındaki bir ülkenin Milli Mücadelesini yine milletin kendisiyle birlikte başlatan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı ve ordumuzun başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm üyelerini minnetle anıyorum” dedi.

Başkan Büyükakın sözlerine şu şekilde devam etti “Aralarında şehrimizden 6 vekilin de olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk üyeleri sadece tarihi değiştirmekle kalmadılar aynı zamanda pek çok ulusun kurtuluş mücadelesine ilham oldular. Misakı Milli sınırlarının dört bir yanından Ankara’ya gelen milletin temsilcilerine “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” diye seslenen Mustafa Kemal Atatürk, o gün Türk tarihinde yeni bir dönemin başlangıcını ilan etti.

23 Nisan, Türk Devleti’nin gelecek nesillere verdiği değerin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocukların çocukluğunu doya doya yaşayabileceği huzurlu bir dünya dileğini ülkemizden dünyaya ilan etmektedir.

Bizlerin başını daima dik tutan, mücadeleleriyle şehrimizi gururlandıran tüm kahramanlarımızı Yahya Kaptanları, Kara Fatmaları, İpsiz Recepleri, Ahmet Fuat’ları unutmadık, unutmayacağız. Onlar olmasaydı bu aziz vatanda barış ve huzur içerisinde yaşama imkânı bulamayacaktık.

 

Milli iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yıl dönümünü bir kez daha kutlarken bugünü Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha saygıyla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun…”

 

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız