Güncel

Büyükşehir’den Kartepe’ye bir park daha

Büyükşehir, Kartepe ilçesine çok amaçlı bir park daha kazandırıyor. Yaklaşık 3 hafta önce başlatılan Rahmiye Parkı çalışmaları hızla ilerliyor

24 Ağustos 2022 Saat: 10:45
Büyükşehir’den Kartepe’ye bir park daha
Büyükşehir’den Kartepe’ye bir park daha

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kırsal kesimlerde vatandaşların hayatına değer katmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kartepe Arslanbey’de çok amaçlı olarak tasarlanan Rahmiye Parkı çalışmalarına başlandı. Gerçekleştirdiği yatırımlarla ilçe merkezlerindeki park, bahçe ve spor tesislerini arttıran Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Rahmiye Mahallesi’nde içerisinde yürüyüş yolları ile çocuk oyun gruplarının olacağı bir park daha inşa ediyor.

 

ÇOCUK VE YETİŞKİNLER İÇİN

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından inşa edilen Rahmiye Parkı’nda 160 m2 alan çocuk oyun alanı yapılacak. Çalışmalarına başlanan parkın toplam alanı 5035 m2 olacak, bununla birlikte yeşil alan olarak 1635 m2 ayrıldı. Çocuklar için spor alanı olarak futbol sahası 49x29 m, basket sahası 15x28 m, fitness 75 m2 olarak planlandı. Alanda çocuklarıyla vakit geçirecek ebeveynler de unutulmadı. Proje kapsamında büyüklerin de dinlenebilmesi için 360 m2 dinlenme alanları, 294 m2 piknik alanı 74 m2 WC+mescid, 1085 m2 yürüyüş yolu düşünüldü.

MESCİD BİNASININ TEMELİ ATILDI

Yaklaşık 3 hafta önce başlatılan çalışmalar kapsamında parkın çevre duvarlarının yapımı devam ediyor. Gençlerin spor yapabilmesi için basketbol ve futbol sahalarının temel kalıpları çakılmaya başlandı. Bununla birlikte WC ve mescid binası temeli atıldı. Ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarının da yapılacağı alanda ekipler titizlikle çalışmalarına devam ediyor.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız