Güncel

Çayırova 15 Temmuz'da tek yürek oldu

Çayırova Belediyesi’nin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında Bayrak uğruna, Türkiye aşkına vatandaşlar meydanlardaydı.

16 Temmuz 2022 Saat: 20:15
Çayırova 15 Temmuzda tek yürek oldu
Çayırova 15 Temmuz'da tek yürek oldu

 

 

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6.yıl dönümünde Cayırova’da bir dizi etkinlikler yapıldı. Program; Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, protokol mensupları ve vatandaşların  mehter takımı eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ile eski  Mehmet Akif İlkokulu önünden Çayırova Polis Karakolu’na önüne gerçekleşen yürüyüşle başladı.

 

Çayırova Polis Karakolu önünde düzenlenen anma programı saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İbrahim Şahin, siyasi parti ve stk  temsilcileri ve vatandaşların  katıldığı programda Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi bir konuşma gerçekleştirdi.

 Çiftçi konuşmasında; ''2016 yılının 15 Temmuz gecesi aziz vatanımızın istiklalini ve ülkemizin istikbalini korumak için uçakların, tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin bir ferdi olmaktan ve bu kahraman kardeşlerimle bir arada olmaktan gurur duyuyorum. 15 Temmuz gecesi; Allah’ın yardımı, milletimizin dirilişi, milyonlarca kardeşimizin duası ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemiz zor ve karanlık bir geceden aydınlık bir sabaha kavuşmuştur. Biz büyük bir milletiz. 15 Temmuz’u asla ve asla unutmayacağız, unutturmayacağız, o ruhu sonsuza dek diri tutacağız" dedi.

Programda Aykut Kuşkaya sahne  aldı. Ezgi sanatçının eserleri hep bir ağızdan söylendi. Eserlere  eşlik eden Çayırova halkı, final şarkısında Bir başkadır benim memleketim eserini hep bir ağızdan haykırdı. Başkan Bünyamin Çiftçi sanatçıya  katılımından dolayı teşekkür ederek  hediye takdim etti. Kum sanatı gösterisinin yapıldığı program Ayasofya Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer'in okuduğu sala ile sona erdi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız