Güncel

Darıca’da 19 Mayıs E-Spor Gençlik Turnuvası düzenlenecek

Darıca Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda büyük bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor.

7 Mayıs 2022 Saat: 08:55
Darıca’da 19 Mayıs E-Spor Gençlik Turnuvası düzenlenecek
Darıca’da 19 Mayıs E-Spor Gençlik Turnuvası düzenlenecek

Darıca Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda büyük bir organizasyona daha imza atmaya hazırlanıyor. Gençler arasında yoğun ilgi gören Zula, Valorant ve Fifa 2021 oyunlarında takımlarını kuran gençler ödüllü turnuvada kozlarını paylaşacak.

Teknoloji, yazılım, oyun ve e-spor alanında gençleri desteklemek için çalışmalar yapan ve bölgenin ilk e-spor merkezini kuran Darıca Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. 19 Mayıs E-Spor Gençlik Turnuvası düzenleyecek olan Darıca Belediyesi, teknolojiye ve spora meraklı gençleri anlamlı günde bir araya getirecek.

TAKIMINI KUR GEL

Darıca Belediyesi’nin Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde hayata geçirdiği E-Spor Merkezi’nde düzenlenecek turnuva için kayıtlar 6-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılabilecek. 15-35 yaş arası gençlerin başvurabileceği turnuva ise 14-15 Mayıs 2022 tarihlerinde Darıca Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Gençler arasında popüler olan Zula, Valorant ve Fifa 2021 oyunlarında takımını kuran herkesin başvurabileceği turnuvada Zula ve Valorant oyununda birincilere 4 bin TL, ikincilere 3 bin TL, üçüncülere 2 bin TL ve dördüncülere de bin TL ödül verilirken Fifa 2021 oyununda ise birinciye 1500 TL, ikinciye 1000 TL, üçüncüye 750 TL ve dördüncüye de 500 TL ödül verilecek.

TEKNOLOJİYE VE SPORA YATIRIM DEVAM EDECEK

E-spor ve dijital oyun sektörünün geleceğin meslekleri arasında olduğuna dikkat çeken ve Darıca’nın gençlerinin her alanda olduğu gibi bu alanda da iyi yetişmesi için çalıştıklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Türkiye’nin teknoloji alanında yükselmesinde gençlerin büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Teknolojiye ve spora yatırımlarımız devam edecek. Bu kapsamda teknolojiye ve spora ilgi duyan gençlere destek olmak amacıyla e-spor merkezimizi kurduk. Pırıl pırıl gençlerimiz yetişiyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlere yönelik düzenlediğimiz E-Spor Gençlik Turnuvası’na tüm gençlerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız