Güncel

Darıca’da 900 çocuk sünnet oldu

Darıca Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen sünnet şöleni bu yıl da coşkuyla gerçekleşti. 900 çocuğun erkekliğe ilk adımını attığı şölene binlerce kişi katılırken Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da ailelerin mutluluğuna o

8 Ağustos 2022 Saat: 15:00
Darıca’da 900 çocuk sünnet oldu
Darıca’da 900 çocuk sünnet oldu

Darıca Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlediği Sünnet Şöleni, oldukça coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Toplam 900 sünnet çocuğu ve ailelerinin bir araya geldiği şölene AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, MHP Darıca İlçe Başkanı Yücel Bektaş ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri ve binlerce Darıcalı katıldı.

SÜNNET ÇOCUKLARI ŞEHİR TURU ATTI

Şölen öncesinde sünnet olan çocuklar Darıca Belediyesi’nin üstü açık otobüsüyle şehir turu attılar. AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak ve Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da otobüse çocuklarla birlikte binerek vatandaşları selamladılar. Konvoy eşliğinde şölenin gerçekleştiği Nenehatun Ahmet Çalık Spor Kompleksi’ne gelen çocuklar unutulmaz bir gün yaşadılar. Kuran tilavetiyle başlayan sünnet şöleninde çocuklar için birçok farklı aktivite düzenlenirken şölen oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

BAŞKAN BIYIK AİLELERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU

Sünnet şölenine katılarak çocukları ve ailelerini yalnız bırakmayan ve selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, sünnet geleneğini yaşatmaya devam edeceklerini belirterek “Bu yıl 900 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştiriyoruz.  Bir geleneği hep beraber yaşatıyoruz. Geçmişten aldığımız bu geleneği gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Öncelikle bu etkinliğe katıldıklarından dolayı kıymetli çocuklarımıza ve değerli ailelerine teşekkür ediyorum. Sünnet şöleni ile erkekliğe adım atan yavrularımıza da bundan sonraki hayatlarında başarılar ve mutluluklar diliyorum. Sünnet hem örf ve adetlerimizin hem de inancımızın bir gereği. Sünnet cemiyetlerini gerçekleştireceğimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hepsine geçmiş olsun diyor ve gözlerinden öpüyorum. Rabbim bizlere onların damatlıklarını de görmeyi nasip etsin inşallah.

İMKANLARIMIZI ÇOCUKLAR İÇİN SEFERBER EDECEĞİZ

Sosyal belediyecilik anlayışı ile bu tür etkinliklerde her zaman daha sık bir arada olacağız. Çünkü biz her zaman çocuklarımızın bu unutulmaz günlerinde yanlarında olmak istiyor ve bu geleneğimize de sahip çıkmayı, Darıca Belediyesi olarak üzerimize bir vazife biliyoruz. Gönül Belediyeciliği hedefiyle çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için gayret gösterecek ve tüm imkanlarımızı onlar için seferber edeceğiz. İçerisinde bulunduğumuz bu güzel spor kompleksini de sevgili gençlerimiz için inşa ettik. Biz hizmet bayrağını teslim aldığımız günden itibaren sizlerin refahı, mutluluğu ve daha güzel bir Darıca’da yaşamanız için gece gündüz demeden canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve beraberindeki heyet program sonunda sünnet olan çocuklara hediyelerini takdim ederken çocuklar da sahne gösterileriyle doyasıya eğlendiler. Şölende Çocuk Sanatçısı Gönül Kazancı Yeprem’in verdiği konser de çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı. Şölen alanında çocuklar için oluşturulan şişme oyun grupları ve çocuk bandosu ile yüz boyama etkinliği gibi farklı aktivitelerle de çocuklar gönüllerince eğlendiler.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız