Yaşam

Darıca’da Ramazan Bir Başka Güzel

Hem eski ramazanları yeniden yaşatmak hem de ramazan geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmak isteyen Darıca Belediyesi, her mahallede teravih sonrası ramazan şerbeti ikram ediyor

3 Nisan 2022 Saat: 14:06
Darıca’da Ramazan Bir Başka Güzel
Darıca’da Ramazan Bir Başka Güzel

Darıca’da Ramazan gelenekleri yaşatılıyor

Hem eski ramazanları yeniden yaşatmak hem de ramazan geleneklerini gelecek kuşaklara aktarmak isteyen Darıca Belediyesi, her mahallede teravih sonrası ramazan şerbeti ikram ediyor. Ayrıca mahallelerde “Ramazan’da Şenlik Var” etkinlikleri ile Hacivat Karagöz ve orta oyunu gibi gelenekler de sahnelenerek Darıcalılar ramazanı doya doya yaşayacak.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, 11 ayın sultanı ramazan ayı kapsamında tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirterek, hemşerileriyle birlikte dolu dolu bir ramazan ayı geçireceklerini açıkladı. Darıca Belediyesi olarak hazırladıkları birbirinden güzel programlarla Darıca’da bu ramazanın dolu dolu yaşanacağını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, ramazan geleneklerini de yaşatmak istediklerini söyledi.

HER AKŞAM RAMAZAN ŞERBETİ İKRAM EDİLİYOR

Ramazan etkinlikleri kapsamında her akşam farklı bir mahallede teravih namazından sonra vatandaşlara Ramazan şerbeti ikram ediliyor. İlk akşam Emek Mahallesi’nde şerbet ikramı yapılırken Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da teravih namazını vatandaşlarla kıldıktan sonra kendi elleriyle vatandaşlara ramazan şerbeti dağıttı. Daha sonra vatandaşlarla çay içip sohbet eden Başkan Muzaffer Bıyık, Darıcalılara hayırlı ramazanlar temennisinde bulundu.

DARICA’DA RAMAZAN’DA ŞENLİK VAR

Darıcalıların ramazan ayını dolu dolu yaşaması için farklı birçok etkinlik hazırladıklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Vatandaşlarımıza ramazanı yaşatmak, o ruhu, manevi havayı teneffüs ettirmek noktasında çalışmalarımız var. Her akşam ramazan şerbeti ikramımızın yanı sıra mahallelerde de ramazan geleneklerini yaşatmak amacıyla özellikle çocuklara yönelik Hacivat ile Karagöz, orta oyunu ve meddah gösterileri gibi programlar hazırladık. Her mahallede gerçekleşecek etkinliklerimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz” diye konuştu.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız