Güncel

Derince’de Demokrasi Nöbeti

15 Temmuz hain darbe girişiminin altıncı yıl dönümünde Kent Meydanı’nda düzenlenen programda Derinceliler tek yürek halinde demokrasi nöbeti tutarken, şehitlerimiz dualar ile anıldı

16 Temmuz 2022 Saat: 20:13
Derince’de Demokrasi Nöbeti
Derince’de Demokrasi Nöbeti

 

 

Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin altıncı yıl dönümünde, yurdun dört bir yanında meydanlarda demokrasi nöbeti tutuldu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Derince’deki program ise Kent Meydanı’nda gerçekleşti. Derince Kaymakamlığı ve Derince Belediyesi tarafından düzenlenen programa Derince Kaymakamı Meftun Dallı,  Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan, MHP Derince İlçe Başkanı Salim Sayar, İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Kızıltaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Nadire İnan Karaca, Derince İlçe Vaizi Selim Al, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, STK yöneticileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Derinceliler Tek Yürek Oldu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda İlçe Müftülüğü hocaları tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile mevlid okundu, ardından Derince İlçe Vaizi Selim Al tarafından dua yaptırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşmasını Kent Meydanı’nda kurulan dev ekran aracılığıyla takip eden Derinceliler, bu özel ve anlamlı gecenin ilerleyen saatlerine kadar demokrasi nöbeti tuttu.  Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz’daki hain darbe planını yansıtan kesitlerin de görüntüler aracılığıyla ekranlara yansıtıldığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında Derinceliler darbeye karşı yine tek yürek oldu. Düzenlenen programda konuşmalarını gerçekleştiren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve Derince Kaymakamı Meftun Dallı hain darbe girişimini ve darbecileri asla unutmayacaklarını dile getirdi.

 

15 Temmuzu Unutmayacağız

Konuşmalarını gerçekleştiren Başkan Aygün “Demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize kasteden hainlerin kanlı darbe planlarını sahneye koyduğu 15 Temmuz 2016’nın üzerinden altı yıl geçti. İhanetin zirve yaptığı bu tarihte Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızmış FETÖ’cü hainler dış güçlerin desteğiyle başlattıkları kalkışma ile milletimizin iradesini yok sayarak ülkemizi bölmeyi hedeflemişlerdi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız