Güncel

En başarılı belediye başkanları açıklandı! Büyükakın yine ilk 3’te

SONAR’ın anketine göre Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın en başarılı büyükşehir belediye başkanları arasında İmamoğlu ve Yavaş’ı geride bırakarak yine ilk 3 isim arasına girdi. Büyükakın, AK Partili başkanlar arasında ise en başar

23 Eylül 2022 Saat: 13:56
En başarılı belediye başkanları açıklandı! Büyükakın yine ilk 3’te
En başarılı belediye başkanları açıklandı! Büyükakın yine ilk 3’te

AK PARTİLİLER ARASINDA İKİNCİ SIRADA YER ALDI
Seçmenlere 'Genel olarak düşündüğünüzde Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı mı, başarısız mı buluyorsunuz?' diye soruldu. En beğenilen belediye başkanı ise Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Yüzde 55,7 oy oranına sahip Sekmen'in en beğenilen iki hizmeti ise hayvan borsası ve kentsel dönüşüm alanları. İkinci en beğenilen belediye başkanı ise yüzde 54,2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın oldu. Üçüncü sırada ise yüzde 50,4 ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yer aldı.


CHP’Lİ BAŞKANLARDA ÖZLEM ÇERÇİOĞLU ÖNDE
Seçmenlere 'Genel olarak düşündüğünüzde Büyükşehir Belediye Başkanınızı başarılı mı, başarısız mı buluyorsunuz?' diye soruldu. İlk sırada yüzde 60,3 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yer alırken en beğenilen 2 hizmeti ise altyapı çalışmaları ve sosyal yardımlar oldu. Öte yandan ikinci en beğenilen başkan sıralamasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. Yüzde 52,4 oy oranına sahip olan İmamoğlu'nun en beğenilen iki hizmeti ise ulaşım hizmetleriyle Halk Ekmek. Üçüncü sırada yer alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise yüzde 51,6 oy aldı. En beğenilen hizmetleri ise sosyal yardımlar ve ulaşım hizmetleri oldu.

BÜYÜKAKIN EN BAŞARILI ÜÇ BAŞKAN ARASINDA
Her iki partili başkanların karma listesinde de Özlem Çerçioğlu ilk sırada, yer alırken Mehmet Sekmen ise 2. Sırada yer buldu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yüzde 54,2 ile üçüncü sırada yer buldu. Büyükakın uzun zamandır en başarılı başkanlar listesinde İmamoğlu ve Yavaş gibi isimleri geride bırakarak ilk üçe girmeye devam ediyor.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız