Teknoloji

FIFA 16 mi yoksa FİFA 2017 mi?

FIFA 16 ve FIFA 17'nin grafikleri karşı karşıya geldi. Peki değişen oyun motoru ve yenilenen grafiklerle FIFA 17 nasıl bir grafik kalitesi sunuyor?

29 Eylül 2016 Saat: 00:02
FIFA 16 mi yoksa FİFA 2017 mi?
FIFA 16 mi yoksa FİFA 2017 mi?

İki dev futbol oyunu PES ve FIFA'nın her yıl olduğu gibi kapışması devam ederken, oyunların bir önceki oyuna göre ne kadar geliştiği ve fiyatını hakkettiği oyuncular için önemli bir kriter.


FIFA 17'nin FIFA 16'ya göre ne kadar geliştiğini ve FIFA 17'nin önceki oyuna kıyasla grafik kalitesindeki farkı göstermek isteyen çeşitli yayıncılar, FIFA 16 ve FIFA 17'yi kıyaslayan görüntüler paylaştılar.

Paylaşılan görüntülere göre çok daha güçlü yeni bir oyun motoruna geçiş yapan FIFA 17, FIFA 16'ya göre görsel olarak daha fazla detay sunabiliyor. Daha fazla görsel detayı ise oyunun daha gerçekçi olmasına katkıda bulunuyor.

Bir önceki FIFA 16'ya kıyasla daha gerçekçi grafiklere sahip olan FIFA 17 her ne kadar daha gerçekçi grafikler kazansa da birçok kişi bu durumu sevmeyerek oyunun simülasyon haline geldiğini ve eski oyun tadının kalmadığını söylüyor. Tabii her koşulda FIFA 17 sadece görsel olarak değerlendirdiğimizde çok daha gelişmiş grafiklere sahip.

Aynı zamanda FIFA 17 ile birlikte oyuncuların detayları çok daha arttırılmış durumda. Oyuncuların gerçek görünüme daha yakın ve detaylı ayrıntılarla FIFA 17 bu sene ayrı bir görsel kalite vaat ediyor. Öyle ki oyuncunun yüzündeki çiller bile FIFA 17'de görüntülenebiliyor.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız