Güncel

Gebze'de Tarihi Su Deposu Yıkıldı

Gebze'de Tarihi Su Deposu Yıkıldı

4 Nisan 2022 Saat: 15:37
Gebzede Tarihi Su Deposu Yıkıldı
Gebze'de Tarihi Su Deposu Yıkıldı


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Gebze Kargalı Mahallesinde bulunan kullanım ömrünü doldurmuş ve pasif durumda bulunan ayaklı su deposunu çevreye tehlike oluşturmaması amacıyla yıkımını gerçekleştiriyor.

KULLANIM ÖMRÜ DOLAN AYAKLI SU DEPOSU YIKILIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, küresel ısınma ve iklim değişikliği dolayısıyla suyun korunması ve depolanması için il genelinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda birçok ilçede yeni altyapı hatlarıyla birlikte içme suyu deposu inşa çalışmaları gerçekleştiriyor. Gebze Yağcılar Mahallesinde geçtiğimiz yıl 300 metreküp kapasiteli su deposunun devreye alınmasıyla birlikte kullanım ömrünü dolduran 50 metreküp kapasiteli ayaklı depo kullanıma kapatılmıştı. Eski ve atıl olarak kalan ayaklı su deposu çevreye tehdit oluşturmaması için yıkılıyor.

KONTROLLÜ BİÇİMDE YIKILACAK
İSU Genel Müdürlüğü, Gebze Kargalı Mahallesinde bulunan eski ve kullanılmayan ayaklı içme suyu deposunu çevrede bulunan yerleşim yerlerine tehlike oluşturmaması için yıkım çalışmaları gerçekleştiriyor. Yapılan çalışmalar ile birlikte 37 metre yüksekliğinde ayaklı deponun metal aksam söküm işlemlerinin ardından kontrollü bir şekilde yıkımı gerçekleştiriliyor. Makaslı ekskavatör ile gerçekleştirilen yıkım çalışması 7 gün içinde tamamlanacak ve eski deponun çevreye oluşturduğu tehdit bertaraf edilmiş olacak.

ÇEVRE SAKİNLERİ ÇALIŞMA İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ
Yıkımı gerçekleştirilen ve yerleşim alanı içerisinde bulunan ayaklı su deposunun yıkımından dolayı çevre sakinleri memnuniyetini dile getiriyor. Çevre sakinleri deponun artık kullanımda olmadığını ifade ederek yıkılma tehlikesi dolayısıyla tedirginlik duyduklarını ifade ettiler. Yapılan çalışma dolayısıyla çok memnun olduklarını söyleyen çevre sakinleri çalışma dolayısıyla emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ettiler.İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİZ.

Müşteri Hizmetleri Ve Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı
Basın Yayın Birimi
Tel: (262) 317 30 96 / 317 31 93

[1528787505947_LOGO5]
________________________________

“Bu e-posta mesajı kişiye özel olup, gizli bilgiler içeriyor olabilir. Eğer bu e-posta mesajı size yanlışlıkla ulaşmışsa, içeriğini hiçbir şekilde kullanmayınız ve ekli dosyaları açmayınız. Bu durumda lütfen e-posta mesajını gönderen kullanıcıya haber veriniz ve tüm elektronik ve yazılı kopyalarını siliniz. KOCAELİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ bu e-posta mesajının içeriği ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmez.”

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız