Güncel

Gölcük’te 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Gölcük’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenen etkinlikte bir araya gelen binlerce kişi, vatan uğruna birliktelik mesajı verdi.

16 Temmuz 2022 Saat: 20:22
Gölcük’te 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Gölcük’te 15 Temmuz Şehitleri Anıldı

 

 

Gölcük’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde düzenlenen etkinlikte bir araya gelen binlerce kişi, vatan uğruna birliktelik mesajı verdi.

 

Türk Milleti’nin kararlı azmi ve kahramanlığı ile püskürtülen 15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümünde şehitler, tüm Türkiye’de olduğu gibi Gölcük’te de çeşitli etkinliklerle anıldı. Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Belediyesi’nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlerde 7 den 70 e genç yaşlı binlerce vatandaş alanı doldurdu. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliğine katılan binler; demokrasi şehitlerini asla unutmayacaklarını haykırdılar.

 

VATANDAŞLAR TÜRK BAYRAKLARI İLE ALANLARI DOLDURDU

15 Temmuz etkinlikleri sabah ilk olarak şehitlik ziyareti ile başladı. Daha sonra Tevfik Hoca Camiinde okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ve duaların ardından, Anıtpark’ta açılan sergi 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında çekilen fotoğraflar ve Demokrasi nöbetlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi Gölcük Kaymakamı ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer tarafından gezildi. Akşam saatlerinde yoğun bir kalabalıkla 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

 

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ DUALARLA ANILDI

Bundan 6 yıl önce FETÖ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmeye çalışılan ve Türk Milletinin kahramanca mücadelesi sonucu geri püskürtülen darbe girişiminin yıldönümünde, darbe girişimi gecesi hayatlarını kaybeden 252 kahraman şehit, çeşitli etkinliklerle anıldı. Etkinlikler kapsamında Gölcük Anıtpark’ta başlayan anma programına binlerce vatandaş Türk Bayrakları ile katıldı. Gölcüklüler hep birlikte FETÖ terör örgütünü ve darbecileri lanetlerken, şehitleri ise dualarla andılar.

ANMA ETKİNLİĞİNE BİNLER KATILDI

Anıtpark’ta gerçekleştirilen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Sayın Tuğamiral Aziz Bakıoğlu, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş, İlçe Emniyet Müdürü Veli Şengül, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mahir Sarıdağ, siyasi parti başkanları, STK ve dernek başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

 

ŞEHİTLER İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUNDU

Gölcük Anıtpark’ta yapılan anma etkinliği saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim Tilavetleri ile başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı vatandaşlarca dinlenildi. Törende konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Destanlarla dolu tarihimiz boyunca nice saldırıya, badireye göğüs germiş, nice ihanetler yaşamış Aziz Milletimiz, 15 Temmuz 2016'da dış destekli FETÖ Terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain darbe teşebbüsü gecesinde de, vatanı uğruna canını seve seve feda etmekte asla tereddütte düşmeyerek, devletini, bayrağını, vatanını canı pahasına korumuştur” dedi.

 

GÖLCÜK AZİZ VATANIN SAHİPSİZ OLMADIĞINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

Gölcük’ün darbe girişimine karşı tek vücut olduğunu söyleyen Başkan Sezer, “Gölcüklü hemşehrilerim de; darbe gecesinde ve haftalar boyunca Anıtpark’ta tutulan demokrasi nöbetlerinde, aziz vatanın sahipsiz olmadığını göstermiş, 15 Temmuz Destanının 6. yılı olan bu akşam da; Türkiye aşkına dimdik ayakta olduğunu dosta düşmana tekrar göstermiştir. Hemşehrilerime can-ı gönülden teşekkür ediyorum. 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesi başta olmak üzere, ülkemizin geleceği uğruna, vatan aşkıyla gözlerini kırpmadan canlarını feda eden Aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, Kahraman Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

İLÇEDEKİ TÜM CAMİLERDEN SELA OKUNDU

Konuşmaların ardından günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okundu. Şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere takdirname belgesi verildi. Tiyatro gösterisi ve Sanatçı Adem Sever'in konseri ile devam etti. Ayrıca; Türk Musikisi ve Sema gösterileri sergilenirken, saatler 00.13’ü gösterdiğinde Gölcük’teki tüm camilerden ve alanda Selaların okunması ile son buldu.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız