Güncel

Hayati İnanç yüreklere dokundu

Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında ekranların sevilen yüzü şair ve yazar Hayati İnanç’ı ağırladı

13 Ekim 2022 Saat: 12:23
Hayati İnanç yüreklere dokundu
Hayati İnanç yüreklere dokundu

 

 

Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında birbirinden önemli isimleri Körfezlilerle buluşturmaya devam ediyor. Yarımca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin konuğu; ekranların sevilen yüzü şair ve yazar Hayati İnanç oldu. İnanç’ı dinleyenler arasında Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı İbrahim Çırpan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sergülen Kurt, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Tuna, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

CAN KULAĞIYLA DİNLEDİLER

Hayati İnanç, şiirlerle süslediği sohbetinde; insanın manevi gelişim yolculuğunda dikkat etmesi gerekenlere değindi, İslam alimlerinin hayatlarından kesitler anlattı. Divan Edebiyatından dizelerin de bolca yer aldığı söyleşiyi seyirciler ilgiyle takip etti. Yaklaşık 2 saat boyunca devam eden söyleşi sonrasında Başkan Şener Söğüt de kendisine plaket takdiminde bulundu.

 

BİZLERE YOLCULUK YAPTIRDI

Kısa da bir konuşma yapan Başkan Şener Söğüt, Hayati İnanç’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Hocamızla birlikte sabah gençlerimizle buluştuk şimdi de sizlerle bir aradayız. Bizleri gerçekten alıp götüren bir sohbet oldu. Kendisine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız