Siyaset

Hayati Yazıcı: "AK Parti’de FETÖ’cü yok demedim"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti 81 İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanları İstişare Toplantısı'nda konuştu. Yazıcı, "Hiçbir yerde hiçbir zaman AK Parti’de FETÖ’cü yok demedim ama ’barınamaz’ d

2 Ekim 2016 Saat: 20:23
Hayati Yazıcı: AK Parti’de FETÖ’cü yok demedim
Hayati Yazıcı: "AK Parti’de FETÖ’cü yok demedim"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, "Bu toplantı yapmakta olduğumuz toplantılardan birisi. Olağanüstü birşey yok. Bu toplantımızı 15 temmuz dan önce 18 Temmuz olarak belirlemiştik 15 temmuza maruz kalınca bugüne ertelemiştik. Yaptığımız iş, siyaset. Siyasetin hedefi milletini hukukunu korumak. İki önemli sözcük, siyaset ve hukuk. İki önemli kelime sizin pozisyonunuzu niteleyen kavramda yer alıyor. Göreviniz o kadar önemli. Dolayısıyla bulunduğunuz görevi icra ederken siyasetimizin amacı ve milletin hukukunu gündemin başında tutacaksınız" ifadelerini kullandı.
"Sosyal duyarlılıklarımızın, siyasal sorumluluklarımızı dikkate almak suretiyle gönüllü olarak ben de varım diyerek siyasete talip olmuşuz" diyen Yazıcı, "Siyaseti, AK Parti’de birlikte icra etmeye karar vermişsiniz. Bu, siyasete giren insanlar için ahlaki bir değerdir. Siyasete giren insan bireysel hak ve özgürlüklerini kendi rızasıyla sınırlayan adamdır. Bireysel yaşamınızdaki fantazi, istek ve tercihlerinizi AK Parti ailesi içinde icra etme hakkından peşinen vazgeçen kişilersiniz. Bütün sorunları kollektif olarak belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde neticelendireceğiz" şeklinde konuştu.
"O KADROLAR AK PARTİ KADROLARIDIR, LİDERİ DE CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN’DIR"

Yazıcı, "Kapasitenizi, bütün yeteneklerinizi, birikiminizi milletin hukukunu korumak üzere tahsis etmek zorundasınız. Terleyen kadrolarız dedim, yola çıktığımız günü hatırlayan. Ne demiştik, herşey Türkiye için. Herşey Türkiye için diyen AK Parti Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne keskin bir şekilde vurgu yapıyor. Türkiye’yi idare ederken, hizmetleri projeleri üretirken, hizmetlere milletin bütçesinden kaynak tahsis ederken, Türkiye’nin doğusu batısı, kuzeyi güneyi demeden, Türkiye diyerek hizmetlerimizi planladığımızın bir vurgusudur. Türkiye’de birçok parti var. Görünenler var, görünmeyenler var. Bu siyasi yelpazede Ak partinin yeri neresidir. AK Parti’nin yeri milletin olduğu yerdir. Millet nerededir, merkezdedir. Biz, merkezde olan partiyiz. 3 temel özelliğimiz, insan merkezliyiz, sosyal ekonomik, siyasal projelerimizi yaparken hep merkeze insanı oturtan siyasi anlayışa sahibiz. Bir diğer özelliğimiz AK Parti yerli ve milli bir partidir. Dolayısıyla, merkezde olan, milletin durduğu yerde olan AK Parti’nin hedef kitlesi 79 milyon Türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır. Vatandaşımızla iletişim sağlarken, sorunları dinlerken mutlaka ama mutlaka söylemimizi ses tellerimizi kimseye zarar vermeyecek şekilde kullanmakla yükümlüyüz" diye konuştu.

Türkiye’nin coğrafi olarak dünyanın en stratejik yerinde olduğunu belirten Yazıcı, "3 kıtanın kesiştiği kavşaktayız. Stratejik önemi büyük. Stratejik önemi büyük olan ülkelerin yönetilebilmesi için vizyonu, öngörüsü olan milletini hukukunu koruyan liderlere, kadrolara ihtiyaç var. O kadrolar AK Parti kadrolarıdır, lideri de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.
Yazıcı, "Türkiye’nin bütün kazanımlarını sekteye uğratmak, Türkiye’yi bir içsavaşa sürüklemek ve bunun da ötesinde bulunduğumuz coğrafyayı şekillendirmeye çalışan iç ve dış güçlerin kolayca hamur yoğurabileceği bir ülke konuma getirmeyi hedefledi alçaklar, 15 Temmuz’da, FETÖ terör örgütünün silahlı kuvvetler içindeki mensupları ve onun dış ve içteki diğer uzantıları" diye konuştu.

"FETÖ örgütüyle ve devlet içinde paralel yapılanma şeklinde kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşmiş bu örgütle kararlı ve amansız bir mücadeleyi hükümet düzeyinde hükümetimiz, partide de parti yönetimi olarak sürdürüyoruz" diyen Yazıcı, "Bu konuda taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başta, FETÖ terör örgütü olmak üzere bölücü terör örgütü ve benzeri bütün örgütlerle mücadelemiz Türkiye’nin bekası ile ilgili bir mücadeledir. Son dönem tarihimizde, darbe teşebbüsü dolayısıyla Türkiye satında olağanüstü hal ilan edildi. OHAL ilanı elbette ki anayasal bir düzenlemedir. Bu yönetim biçimi kapsamında yıllardan bu yana sahtecilik ve benzeri yöntemle yerleşmiş bu örgütün nerede ne tür elemanı, bağımlısı, bağlantısı varsa bunları bir bir ayıklıyoruz" açıklamasında bulundu.
"SIFIR MÜSAMAHA VE SIFIR TOLERANS"

AK Parti’nin Türkiye siyasetinin bir omurgası olduğuna dikkati çeken Yazıcı, "AK Parti’nin omurgası teşkilatlardır. Omurgada bir virüs nüksederse, onu zedeleyecek bir unsur tebarüz ederse omurga yamulur. Dolayısıyla FETÖ terör örgütüyle mücadele kapsamında partimiz hassasiyetle etkin bir mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu mücadelemizin yöntemlerini, çalışma prosedürlerini biliyorsunuz. Biz, bu çalışmaları yaparken elbette ki nesnel ölçütleri de dikkate alıyoruz. Bu nesnel ölçütlerin değerlendirmesini yaparken vicdani kanaat oluşturma aşamasında şu kriterler bizim kararımızı oluşturuyor, sıfır müsamaha ve sıfır tolerans. Nesnel ölçütler bağlantılı olduğunu ortaya koyuyorsa müsamaha ve toleransımız sıfırdır" şeklinde konuştu.
İftirayla AK Parti’yi zaafa uğramak isteyenlerin olduğunu bildiklerini belirten Yazıcı, "Bunlara karşı kararlı bir tutum sergilemeliyiz. Birbirimizi yargılarken, söylemlerini, eylemlerini değerlendirirken asla kanıtsız belgesiz hüküm cümlesi kurmamalıyız. Var olan delillerin kanıtların üzerini de asla örtmemeliyiz, delil karartmamalıyız. Bunları partinin kurumsal yapısı içerisinde hukuksal prosedürleri gözetmek suretiyle yetkili makamlara iletmek görevimizdir. Bir yetkili kişi gereğini yapmıyorsa partimizin genel başkanı var, Sayın Binali Yıldırım, doğrudan doğruya ona iletelim. Partiyle alakalı sorunları, partililerle alakalı sorunları kamuoyunda tartışma lüksümüz yok. Yaptığımız işin bir getirisi olması lazım. Bir fayda sağlaması lazım. AK Parti bir ailedir. Özel ailenizde suç işleyenlere nasıl davranıyorsanız burada da öyle davranacaksınız. O sıfır tolerans, sıfır müsamaha hem kamuda hem içimizde olanlar için geçerlidir. Hiçbir yerde hiçbir zaman AK Parti’de FETÖ’cü yok demedim ama ’barınamaz’ dedik. Barınabilir mi AK Parti’de FETÖ’cü? Barınabilir mi arkadaşlar, bunu söyledik, söyleyeceğiz. Bu duruşumuz, kararlılığımız, AK Parti’nin kuruluşunda var olan ruhla ve Cumhurbaşkanımızın gösterdiği istikamette kararlı bir biçimde sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız