Güncel

Hereke Kalesi, ışıklandırıldı

Körfez Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan ve iç peyzaj çalışmalarının devam ettiği Hereke Kalesi’nin ışıklandırma çalışmaları da bitti. Tarihe ışık tutan kale, gece de ışıl ışıl göründü

7 Temmuz 2022 Saat: 12:38
Hereke Kalesi, ışıklandırıldı
Hereke Kalesi, ışıklandırıldı

Hereke Kalesi, ışıklandırıldı

Körfez Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan ve iç peyzaj çalışmalarının devam ettiği Hereke Kalesi’nin ışıklandırma çalışmaları da bitti. Başkan Şener Söğüt, gündüz saatlerinde çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı. Işıklandırmanın dışında iç peyzaj çalışmalarının da devam ettiğini belirten Başkan Söğüt, Hereke Kalesi’ni yaşayan bir müze konumuna getireceklerini belirtti.

ÇOK GÜZEL OLACAK

Kale içerisinde Nazende’nin de olacağını belirten Başkan Söğüt, “Peyzaj çalışmalarımızla birlikte Nazende’mizi de kale içerisinde hizmete alacağız. Vatandaşlarımızın tarihi doku içerisinde dinlenebileceği alan oluşmuş olacak. Ayrıca surlar içerisinde yer alan odalarla ilgili de projelerde sona doğru gelindi.

MÜZE DE YER ALACAK

Bir etnografya müzesi yapacağız. Hereke Halımızın da tüm dokuları ile yer alacacağı güzel bir çalışma olacak” dedi. Başkan Şener Söğüt daha sonra çalışmalarda gelinen nokta ile ilgili brifing aldı. Akşam saatlerinde de ışıklandırmalar yakıldı ve kale ışıl ışıl bir görünüme kavuştu. Vatandaşlar tarafından da ortaya çıkan görüntü büyük beğeni topladı.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız