Güncel

İbrahim Aybar görevi devretti!

Türkiye'nin önde gelen otomotiv perakendecilerinden Renault Mais'de Genel Müdürlük görevini İbrahim Aybar'dan Berk Çağdaş, şirketin pazar hedeflerinde değişiklik olmadığını söyledi

1 Ekim 2016 Saat: 15:36
İbrahim Aybar görevi devretti!
İbrahim Aybar görevi devretti!

Çağdaş, genel müdürlük görevini İbrahim Aybar'dan devralması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında, sorular üzerine, "Hedeflerimizde değişiklik yok, yıl sonunda otomotiv pazarının 900,000-950,000 adet civarında gerçekleşeceğini düşünüyoruz" dedi.
Daha önce Doğuş Otomotiv'de mali işlerinden sorumlu olan Çağdaş, Eylül ayı başında genel müdürlük görevini 16 yıl yürüten İbrahim Aybar'dan devraldı. Aybar, Renault Mais Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirildi.
Renault ve Dacia marka araçların satışını yürüten Renault Mais'te yüzde 51 Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (OYAK), yüzde 49 Fransız otomotiv üreticisi Renault'nun payı bulunuyor.

OTOMOTİV VE ÇİMENTO SEKTÖRLERİ AYRILACAK
Ordu mensuplarının yardımlaşma ve emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, fonu 2020-2030'lu yıllara taşıyacak şekilde organizasyon yapısında değişiklikler yapılacağını belirterek, şu ana kadar birlikte yürütülen otomotiv ve çimento işlerinin birbirinden ayrılacağını söyledi.
Renault Mais genel müdürlüğü ve yönetim kurulu başkanlığı görev değişiklikleri hakkında düzenlenen basın toplantısında sorular üzerine Erdem, "OYAK'ı 2020, 2025, 2030'lu yıllara taşıyacak şekilde organizasyon yapısının revize edilmesi söz konusu. Bu kapsamda otomotiv grubunda biz OYAK olarak kişilere değil ekiplere yöneliyoruz, çok çalışıyoruz" dedi.
OYAK'a genel müdür olarak dört ay önce atandığını belirten Erdem, "Otomotiv, çimento-beton yapılanma gereği yıllar içinde birlikte yürütüldü ama takdir edersiniz ki ikisi de çok önemli sektörler. Yoğunluğunuzu, konsantrasyonunuzu daha çok vermeniz adına bu sektörlerin ayrılması lazım. Bunun ilk işaretlerinden biri de bu (toplantıdır)" dedi. Erdem, çimento-beton sektörüyle ilgili görevlendirme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız