Asayiş

Kartepe 60 nokta'dan izlenecek

Kartepe’de çevre güvenliğinin arttırılması ve suça eğilimin azaltılması amacıyla, Kartepe Belediyesi’nin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı koordinasyonu ile yürüttüğü çalışma neticesinde, ilçe genelinde 60 noktada güvenlik kamerası

22 Mart 2022 Saat: 09:18
Kartepe 60 noktadan izlenecek
Kartepe 60 nokta'dan izlenecek

Kartepe’de çevre güvenliğinin arttırılması ve suça eğilimin azaltılması amacıyla, Kartepe Belediyesi’nin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı koordinasyonu ile yürüttüğü çalışma neticesinde, ilçe genelinde 60 noktada güvenlik kamerası montajlarına başlandı.   

 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman özellikle çevresel konulardaki hassasiyeti ile başlatılan güvenlik tedbirlerinin arttırılması için elini taşın altına koydu. “Evlatlarımıza karşı sorumluluğumuz büyük” diyen Başkan Kocaman, “Kartepemize tüm kurumlarımızla ve hemşehrilerimizle birlikte sahip çıkacağız. Bu konuda teknolojik imkanları sonuna kadar kullanıyoruz ve kullanacağız” dedi.

 

HUZURLU VE GÜVENLİ KARTEPE

Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “İlçemizin daha güvenli olmasını, insanlarımızın daha huzurlu yaşamasını, eşsiz doğamızın daha iyi korunmasını sağlamak adına Kartepe Belediyesi olarak ilgili kurumlarımızla güç birliği yapıyoruz. Kartepemiz artık daha güvenli ve daha huzurlu olacak ” açıklamasında bulundu.

 

TEDBİR ŞART, KARTEPE BİZİM DOĞA HEPİMİZİN

“Geçtiğimiz günlerde Kartepe’de yaşanan kimyasal atık olayı hakkında da konuşan Başkan Kocaman, “Bilindiği gibi Kartepemizde Camışdibi deremize atılan atıklar sebebiyle çevre kirliliğine sebep olan firma, yetkili kurumlarımız tarafından tespit edilerek, cezai işlem süreci ivedilikle başlatıldı. Kartepe Belediyesi olarak biz de deredeki temizlik ve arındırma çalışmalarını titizlikle tamamladık. Montajlarına başlanan ve çok yakında hepsi aktif olacak olan 60 yeni çevre kameramız, bir taraftan illegal olayları önleyici rol üstlenirken, diğer taraftan da maalesef yaşanması muhtemel adli vaka durumlarında da çözüm sürecine önemli katkı sağlayacaktır. Tabi bu noktada cezalar kadar eğitim de çok önemli. Tedbir şart ama çevre ve doğa bilinci taşımayanlara, doğanın kıymetini ve onu iyi koruyamadığımızda ödenecek bedelleri çok iyi anlatmalıyız. Doğaya iyi bakmaktan, çevreyi korumaktan hepimiz sorumluyuz. Hemşehrilerimizin içi rahat olsun, yapılabilecek her şeyi kurumlarımızla birlikte yapıyoruz ” ifadelerini kullandı.   

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız