Yaşam

Kartepe'de 6 Bin Kişilik İftar

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Geleneksel Kent İftarı’na 6 bin kişi katıldı.

8 Nisan 2022 Saat: 11:56
Kartepede 6 Bin Kişilik İftar
Kartepe'de 6 Bin Kişilik İftar


 

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde düzenlenen Geleneksel Kent İftarı’na 6 bin kişi katıldı.

 

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle 2 yıl ara vermek zorunda kalınan “Geleneksel Kent İftarı” Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde Kartepe Kent Çarşısı’nda gerçekleştirildi. Yoğun yağmur yağışına rağmen tüm masaların dolduğu iftar programında konuşan Başkan Kocaman “Pandemi nedeniyle 2 yıl ara vermek zorunda kaldığımız geleneksel iftar programımızda yeniden bir aradayız” dedi.

 

YAĞIŞA RAĞMEN GENİŞ KATILIM

Geleneksel Kent İftarı’na Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın ev sahipliğinde Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Özkan Bakır, İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Harun Arslan, STK başkanları, siyasi parti temsilcileri ve Kartepeli vatandaşlar katıldı.   

 

ZOR BİR DÖNEMİN ARDINDAN BİR ARADAYIZ

İftar programında misafirlerine hitap eden Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Buradan o kadar güzel görünüyorsunuz ki. Cümleye hangi kelimeyle başlayacağımı seçemiyorum. Bu kadar zor bir dönemin üzerine bu kadar hastalığın Ramazan rahmeti, birlik ve beraberiyle geldi. Bugün burada olmak sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Zor bir dönemden geçtik, geçmeye devam ediyoruz. Son iki yılımızı pandemi ile mücadele ile geçirdik. Ramazan Ayı ve bayramını evlerimizden yaşadık. Bugün burada ki fotoğraf Kartepemizin birlik ve beraberliğini göstermektedir. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

ÇAĞLAR’DAN ÇAĞRI

Kartepe İlçe Kaymakamı Altuğ Çağlar ise “Belediye başkanı ve ekibini bu program için gönülden tebrik ediyorum. Pandemi sürecinde burada bulunan hemşehrilerimiz yakınlarını kaybettiler. Herkes aşılarını yaptırarak bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasına katkı vermelidir. Programa katılan herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

 

Yapılan dua ile oruçlar açılırken, 1988 Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel okuma birincisi Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrasında ilahiler ve sema gösterisi yapıldı. Kartepeli minikler için kurulan çocuk oyun gurubu, Osmanlı macunu, patlamış mısır, Hacivat-Karagöz gösterileri çocuklardan büyük beğeni topladı.  

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız