Yaşam

Kartepe'de Camiler Ramazana hazır

Kartepe'de, ilçe genelindeki camilerde ramazan öncesi bakım ve temizlik çalışmaları yapıldı.

30 Mart 2022 Saat: 12:29
Kartepede Camiler Ramazana hazır
Kartepe'de Camiler Ramazana hazır

 

Kartepe'de, ilçe genelindeki camilerde ramazan öncesi bakım ve temizlik çalışmaları yapıldı.

 

 

Kartepe’deki camiler, Ramazan öncesinde detaylı temizlikten geçiyor. Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde temizlik uygulamasında cami, mescit ve kuran kurslarının içindeki halıları yerinde yıkayıp temizliyor.

 

ÇEVRE TEMİZLİĞİ DE YAPILIYOR

Çalışmalar sonrasında gülsuyu serpilen cami zeminleri, Ramazan ayı öncesinde güzel kokular ile cemaatine hazırlanıyor. Ekipler, ibadethanelerdeki temizlik çalışmalarının yanı sıra avlu ve çevre temizlikleri ile tuvaletlerin bakımını da yapıyor.

 

TERAVİHLERDE YENİDEN BİRLİKTEYİZ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Pandemi dolayısıyla son iki senedir camilerimizde toplu namazlar kılınamıyordu. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklama sonrasında camilerimizde hep birlikte namazlar kılınabilecek. Ekiplerimiz yaklaşan Ramazan Ayı münasebetiyle ilçe genelinde camilerimizde temizlik çalışmalarını tamamladı. Hemşehrilerimiz rahat ve huzurlu bir şekilde ibadetlerini yapabileceklerdir” açıklamasında bulundu.

 

KOCAMAN’A TEŞEKKÜR

Cami dernek yönetimi ve cemaatleri özellikle camilerin temizliğini belediyenin üstlenmesinin örnek bir davranış olduğunu kaydederek, “Başkanımızdan Allah razı olsun, hem yıllık genel temizliklerimizde hem de ramazan-şerif, bayramlar gibi özel ve kutsal günlerimizde İbadethanelerimiz itinayla temizleniyor. Her anlamda desteklerini esirgemeyen Başkanımıza teşekkürü bir borç biliriz” dediler.  

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız