Güncel

Kartepe'de Gerçeği Aratmayan Tatbikat

Kartepe Belediyesi’nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Ekipler tarafından yangına müdahale edilirken, yaralılar başarıyla tahliye edildi.

25 Nisan 2022 Saat: 09:58
Kartepede Gerçeği Aratmayan Tatbikat
Kartepe'de Gerçeği Aratmayan Tatbikat


 

Kartepe Belediyesi’nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Ekipler tarafından yangına müdahale edilirken, yaralılar başarıyla tahliye edildi.

 

Kartepe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü “İş Yerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik” gereği belediye personeline yangın, arama kurtarma eğitimleri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 112 Acil İhbar hattı ekipleri tarafından verilirken, yapılan tatbikat gerçeğini aratmadı.  

 

SENARYO GEREĞİ

Kartepe Belediyesi Acil Eylem Planı kapsamında Arama Kurtarma Ekibi, Yangın Söndürme Ekibi, İlkyardım Ekibi, Koruma Haberleşme Ekipleri tatbikat öncesinde olası afet anında yapılması gerekenler konusunda AFAD Eğitim Şube Müdürlüğü uzmanları tarafından teorik ve uygulamalı eğitim aldılar. Senaryo gereği İtfaiye Ekibi Yetkilileri nezaretinde tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. 

 

OLASI BİR DURUMA KARŞI

Kartepe Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Gizem Duygu Coşan “Belediyemizde yapılan bu eğitimler ve tatbikatlar; personelimize önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, ilk yardım ve benzeri konularda eğitim ve tatbikat yaptırarak uygun donanıma sahip olmalarını ve olası bir acil durumda ekiplerin her zaman hazır bulunmalarını sağlayarak can ve mal kaybını en aza indirmeyi amaçlamaktadır” açıklamasında bulundu.

                 

EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDECEK

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Sinan Şahin ‘Tatbikat sırasında ana hizmet binamızda bulanan 455 belediye personelimizin, hizmet alan vatandaşlarımız ile birlikte Tahliye Plan Tatbikatını uygulamalı olarak başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Böylesi Acil Durumlarda hasarsız ve kayıpsız atlatmak için bilinçlendirme çalışmalarımız devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

TATBİKATLA EKSİKLERİMİZİ GÖRMEKTEYİZ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Bizler Kocaeli’de yaşıyoruz. Bugüne kadar doğa olaylarının ve depremin acılarını yaşadığımız bir şehirde yaşıyoruz. Şehrimiz her geçen gün büyümektedir. Hizmet alanımız genişlerken risklerimiz artmaktadır. Bu tatbikat bizim için çok önemlidir. Yapılan bu tatbikatla eksiklerimizi görmekteyiz. Bu yaşanan durum gerçek olabilirdi. Bu tarz durumları önemsemeliyiz. Bu konuda görevlendirilen arkadaşlarımıza yardımcı olmanızı istiyorum. Allah bu tür kazalardan herkesi korusun. Sizleri seviyorum, önümüzde de bayram var. Çok güzel bir ailemiz var. Şimdiden iyi bayramlar diliyorum” dedi.  

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız