Güncel

Kaybolan helikopter ’de, 4 Türk’ten 2’si Kocaeli’nden

İtalya Toskana Bölgesi'ne bağlı Lucca kentinden kalkan ve içerisinde 4'ü Türk 6 yolcu ile 1 İtalyan pilotun bulunduğu helikopterin kalkıştan kısa bir süre sonra radardan kaybolduğu bildirildi. Helikopterde bulunan 4 Türk’ten 2’sinin Kocaeli’nden oldu

10 Haziran 2022 Saat: 15:35
Kaybolan helikopter ’de, 4 Türk’ten 2’si Kocaeli’nden
Kaybolan helikopter ’de, 4 Türk’ten 2’si Kocaeli’nden

İtalya Lucca eyaletindeki Capannori'den kalkan helikopter, ülkenin kuzeydoğusundaki Treviso bölgesine gittiği belirtilirken Eczacıbaşı Holding konuya ilişkin yaptığı açıklamada 4 çalışanının bir fuar için İtalya'da bulunduğunu ve kendilerinden haber alınamadığını duyurdu. Kaybolan Türk vatandaşlarının ise Arif Cez, İlker Uçar, Serhat Kenar ve Altuğ Erbil olduğu öğrenidli.

ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI
Capannori Tassignano Havaalanı'ndan kalkan ve içerisinde 1 İtalyan pilot ile 4'ü Türk 6 yolcunun bulunduğu Agusta Koala AW119 tipi helikopterin radarda kaybolduğu bildirildi. Modena Valiliği olayla ilgili saat 16.00 sıralarında kaybolma alarmı verirken, helikopterin kaybolduğu alan olarak tespit edilen bölgede, rüzgâr, yağmur ve dolu fırtınasının yaşandığı açıklandı. Helikopterin bulunması amacıyla arama çalışması başlatılırken, Eczacıbası Holding konuya ilişkin yaptığı açıklamada bulundu.


ECZACIBAŞI’NDAN AÇIKLAMA

Eczacıbaşı'nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Kuruluşumuzdan dört arkadaşımızın, Tissue Italy Networktarafından düzenlenen kâğıt teknolojileri fuarı için bulundukları İtalya'da bir temizlik kâğıdı üretim tesisine gitmek üzere bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır. İtalyan pilot ile birlikte içinde 7 kişinin bulunduğu helikopterin, Lucca'dan Treviso'ya gitmek üzere havalandığı, ancak Modena civarında radardan kaybolduğu öğrenilmiştir. İtalyan makamları tarafından, kaybolan helikopterin arama çalışmalarının devam ettiği bildirilmiştir. Olayın duyulmasının ardından, başta Dışişleri Bakanlığımız ve İtalya'da görev yapan diplomatlarımız olmak üzere, İtalya'daki ilgili resmi ve sivil otoriteler ile temasa geçilerek, Türkiye ve İtalya'daki ekiplerimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir. En kısa zamanda iyi haber almak dileği ve umuduyla kamuoyunun bilgilerine sunarız."

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız