Asayiş

Kilis’e 3 roket mermisi düştü!

Kilis'e Suriye'deki DEAŞ'ın kontrolünde bulunan bölgeden 2 roket atılmasının ardından, DEAŞ hedefleri fırtına obüs toplarıyla yerle bir edildi.

2 Ekim 2016 Saat: 19:33
Kilis’e 3 roket mermisi düştü!
Kilis’e 3 roket mermisi düştü!

Ocak ayından bu yana Suriye tarafından atılan roketlerle 22 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı Kilis'e, saat 15.35 sıralarında peş peşe 3 katyuşa roketatar mermisi atıldı. Roketlerden 2'si sınıra yakın noktada bulunan arazilere düşerek patladı. Patlamalarda yaralanan olmazken, bölgede bulunan bir çiftlik evinin duvarında hasar oluştu. Patlama ihbarı üzerine bölgeye giden güvenlik güçleri, inceleme yaptı ve patlayan roket mermisine ait parçaları topladı.


Suriye'den atılan son roketatar mermisi ise Ekrem Çetin Mahallesi'nde boş araziye düşerek infilak etti. Patlama ihbarı üzerine bu bölgeye giden polis ekipleri de inceleme yaptı, rokete ait parçaları toplayıp incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.


OBÜS VE ROKETATARLARLA İMHA EDİLDİLER
Roketli saldırı sonrası sınırda konuşlu birlikler de alarm durumuna geçti. Sınırda konuşlu olan ANTPQ-36 hedef tespit radarıyla kısa süre içerisinde katyuşa roketlerinin atıldığı IŞİD denetimindeki Kasrah bölgesi belirlendi. Bu tespitin ardından sınırda konuşlu Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatar bataryaları da Kasrah bölgesindeki terör örgütü IŞİD mevzilerini ateş altına aldı.


Sınır birliklerinin 20 çok namlulu roketatar ve 19 obüs atışıyla yaptığı müdahale sonrasında Kasrah bölgesindeki mevziler, buradaki IŞİD'li teröristlerle birlikte imha edildi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız