Güncel

Kocaman, çalmadık kapı bırakmıyor

Yaptığı tasarımlarla gençlere örnek olan İnciser nineyi tebrik eden Başkan Kocaman, sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

13 Haziran 2022 Saat: 09:40
Kocaman, çalmadık kapı bırakmıyor
Kocaman, çalmadık kapı bırakmıyor

71 yaşında ki İnciser nine kendi el emeği ile hazırladığı eserleri ile evini adeta bir sergi salonuna dönüştürdü.  

 

 

Bulduğu her fırsatta Kartepeli hemşehrileriyle bir araya gelen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Ataevler Mahallesi’nde ikamet eden İnciser Gür’ü (71) evinde ziyaret etti. İnciser nine tarafından hazırlanan eserleri inceledi.  

 

BEŞ TORUN SAHİBİ

1968 yılında İstanbul Beşiktaş Kız Lisesi’nde ki eğitimini yarım bırakmak zorunda kalan İnciser Gür, el sanatları eğitimi alarak hayatına devam etti. 3 evladı 5 torunu olan İnciser nine kızının Maşukiye’de görev almasından buyana Kartepe’de ikamet ederek, eserlerini hazırlamaya devam ediyor.

 

EVİ SERGİ SALONU GİBİ

Özellikle geri dönüşüm maddelerinden çeşitli tasarımlarla el işleri yapan İnciser ninenin evi adeta bir müzeye dönüştü. Pandemi dolayısıyla 3 yıl süreyle evinden çıkamayan İnciser nine bu süre zarfında bir çok eser yaptı.

 

GEREKEN DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ı evinde misafir eden İnciser nine mutluluğunu dile getirirken, eserlerinin satışı için destek istedi. Ataevler Mahallesi sakinlerinden İnciser nineyi tebrik eden Başkan Kocaman “Büyükşehir Belediyemiz tarafından hayata geçirilen KOMEK sepetinde İnciser teyzemiz için gereken desteği sağlayacağız. Ortaya konulan eserler çok güzel. İnciser teyzemiz gençlere en güzel örneklerden. Özellikle kullanılan malzemelerin geri dönüşümden olması bizleri ayrıca memnun etmiştir. Kendisine sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” açıklamasında bulundu.              

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız