Güncel

Körfez’de ‘pandemisiz’ bayramlaşma

İki yılın ardından pandemisiz gerçekleştirilen Körfez Kent Bayramlaşması’nda konuşan Başkan Söğüt, “Birlikte olmayı, kucaklaşmayı özlemişiz” dedi

3 Mayıs 2022 Saat: 10:28
Körfez’de ‘pandemisiz’ bayramlaşma
Körfez’de ‘pandemisiz’ bayramlaşma

 

 

Körfez Kaymakamlığı, Körfez Belediyesi ve Körfez Kent Konseyi tarafından düzenlenen Geleneksel Kent Bayramlaşması, yoğun katılımla Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa; Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcıları, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, emniyet, jandarma ve kamu birim müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, oda başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

YOĞUN KATILIM OLDU

Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın’ın yaptığı kısa açılış konuşması sonrasında söz alan Başkan Şener Söğüt, “11 ayın sultanı, rahmet ve mağfiret ayı Ramazan’ı geride bıraktık. Şimdi de milletçe bir bayrama daha kavuşmanın sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, birlik ve beraberliğin arttığı, sevinç ve mutluluğun arttığı, küskünlüklerin, dargınlıkların ortadan kalktığı günlerdir.

 

DOYA DOYA YAŞIYORUZ

İki yıldır pandemi dolayısıyla bayramlarımızı bayram gibi kutlayamadık. Ama bu bayram geçmişte özlemini çektiğimiz büyüklerimizi ziyaret edip, komşularımızla bir araya gelip bayramın hazzını doya doya yaşayacağız. Bugün de birlik ve beraberlik içerisinde Körfez’in tüm dinamikleri ile bu salonda bir aradayız. Hepinizi ve sevdiklerinizin bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

HAYATIN KIYMETİNİ ANLADIK

Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin de konuşmasında, “Bizler bu şekilde kol kola, kucaklaşarak bayram yapmayı özlemişiz. 2020 Mart ayında ortaya çıkan pandemi sonrasında belki de ilk defa bu kadar kalabalık olarak bir araya geldik. Bu süreçte sevdiklerimizi kaybettik, birçoğumuz da hastanede tedavi gördü. Hayatın ne kadar önemli olduğunu, bir araya gelmenin aynı sofrayı paylaşmanın ne kadar önemli olduğunu bu 2 yıllık pandemi bizlere gösterdi

 

GELENEKSEL BAYRAM FOTOĞRAFI

Ülkemizde pandemi nihayete eriyor. Bugün itibari ile pozitif vaka sayısı bir günde 2’ye düştü. Hasta sayımız 18-19 arasında. İnşallah tamamen de hayatımızdan çıkacak.

Bugün de Ramazan bayramımızı eskilerde olduğu gibi kucaklaşarak, paylaşarak birlikte idrak ediyoruz. Hepinize hayırlı bayramlar” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından program geleneksel bayram fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız