Güncel

Körfez Devlet Hastanesi 54 yataklı yeni binasına kavuşuyor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 yılı yatırım programına alınan ve Körfez için önemli bir sağlık hizmeti olan Körfez Devlet Hastanesi EK Hizmet Binası için çalışmalar başlıyor

17 Mayıs 2023 Saat: 11:05
Körfez Devlet Hastanesi 54 yataklı yeni binasına kavuşuyor
Körfez Devlet Hastanesi 54 yataklı yeni binasına kavuşuyor

Uzun yıllardır Körfez’in beklediği bir yatırım olan Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası çalışmaları başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşme sağlayan ve sağlık hizmeti yatırımının ilçe için önemli bir hizmet olduğunu belirten Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün girişimleri sonuç buldu.

54 YATAK KAPASİTELİ YENİ BİNA Yoğun nüfus artışının görüldüğü ilçelerden biri olan Körfez, sağlık hizmetinde önemli bir projeye kavuşuyor. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün ve AK Parti Kocaeli Milletvekillerinin girişimleri sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın 2023 yılı yatırım revizyon programına dahil edilen Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası, 7 bin 304 metrekare alanda, 54 yatak kapasitesiyle inşa edilecek.

EKSİKLER GİDERİLİYOR Körfez Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü personeli tarafından mimari ve statik projelerinin hazırlandığı Ek hizmet Binası içerisinde; 15 poliklinik, 3 genel 1 lokal ameliyathane, Kadın Doğum, Endoskopi, Yoğun Bakım Üniteleri ve Acil bölümleri yer alacak.

SÖĞÜT’TEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR Sağlık Bakanlığı’nın Hastane Ek Bina projesinin belediyeye bildirilmesinin ardından, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’te sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayımladı. Söğüt mesajında, “Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası çalışmaları başlıyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, Sağlık Bakanlığımızın 2023 yatırım programına alınan ve Körfez ilçemiz için çok önemli olan bu sağlık hizmeti sebebiyle, şahsım ve hemşehrilerim adına Cumhurbaşkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız