Güncel

Paris Otomobil Fuarı'nda Türkiye rüzgârı

Paris Otomobil Fuarı’nda Türkiye’de üretilen otomobiller şov yapacak. Honda yeni Civic Sedan, Toyota C-HR, Hyundai makyajlı i10 modellerini ilk kez tanıtacak. Fiat ise Egea-Tipo model ailesini sergileyecek.

1 Ekim 2016 Saat: 15:19
Paris Otomobil Fuarında Türkiye rüzgârı
Paris Otomobil Fuarı'nda Türkiye rüzgârı

Bu yıl 115'incisi düzenlenen Uluslararası Paris Otomobil Fuarı'nda Türkiye rüzgarı esecek. Honda, Toyota, Hyundai ve Fiat, Türkiye'de üretilen modellerini Paris'te sergileyecek.
Honda'nın Kocaeli'ndeki tesislerinde üretimine başladığı yeni nesil Civic Sedan'ın Avrupa prömiyeri Paris'te yapılacak. 123 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen proje, üretildiği platform nedeniyle Honda'nın global ve Avrupa pazarındaki en önemli modeli. 1997'de Civic Sedan'ın 6'ncı nesli ile üretime başlayan Honda, geçen 19 yıl içerisinde dört farklı Civic jenerasyonu üretti. 10'uncu nesli üretilmeye başlanan yeni Civic Sedan'ın 8 Ekim'de Türkiye'de satışına başlanacak.


Türkiye'de üretilecek Toyota C-HR modelinin seri üretim hali ilk kez Paris'te vitrine çıkacak. Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan markanın C-segmenti crossover modeli C-HR'nin kabini de dahil olmak üzere tüm detayları Paris'te ortaya çıkacak. Hyundai Assan'ın İzmit tesislerinde ürettiği i10'nun makyajlı versiyonu Avrupalı otomobil severlerin beğenisine sunulacak. i10, modern tasarımı, artan teknolojik ve güvenlik donanımlarıyla öne çıkıyor.


Hyundai i10, yeni tip basamaklı ön ızgarası ve sportif hava girişleri olan ön tamponuyla dikkat çekiyor. Türkiye'de olduğu kadar Avrupa'da da segmentinin en iddialı modeli olan i10, markanın bölgedeki imajına da son derece önemli bir katkıda bulunuyor.
Tofaş ise Bursa'da geliştirip ürettiği Egea-Tipo ailesini tam kadro olarak Paris'te sergileyecek. Avrupa'da beklentilerin üzerinde ilgi göre ve Fiat'ı İtalya'da liderliğe taşıyan Tipo ailesinin, sedan, hatchback ve stationwagon versiyonları Paris'te vitrine çıkacak.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız