Güncel

Şanbaz Yıldız'dan Ulaşım Zammı Tepkisi

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kocaeli'de 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacak ulaşım zammı nedeniyle eleştirilerde bulundu.

30 Mart 2022 Saat: 14:49
Şanbaz Yıldızdan ulaşım zammı tepkisi
Şanbaz Yıldız'dan Ulaşım Zammı Tepkisi

 

 

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Kocaeli'de 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacak ulaşım zammı nedeniyle eleştirilerde bulundu.

 

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak akaryakıt fiyatları ve peşinden gelen zamları eleştirdi. Yıldız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Ülke insanı her alanda köşeye sıkıştırılıyor. Mutfak ve pazardaki yangın devam ediyor ve giderek büyüyor. Vatandaşlarımız ekmek hesabı yaparken, dalga geçer gibi özel tarif vermeye de devam ediyorlar. Kocaeli'de pazarlarda ürünlerin fiyatları marketleri geçmiş durumda.

VATANDAŞA 'DIŞARI ÇIKMA' DİYORLAR

Bir yandan bunlar yaşanırken diğer yandan akaryakıttaki dengesiz artış diğer sektörleri etkiliyor. Kocaeli'de minibüs ve otobüs esnafı mazota gelen zamlar sonrasında ulaşıma zam talebinde bulundu. UKOME toplantısından çıkan karara göre şehir içi ulaşıma yüzde 26,43 oranında zam yapıldı. Şehiriçi ulaşımda tam bilet 4 lira 35 kuruştan 5 lira 50 kuruşa yükseldi. Tek binişte bu fiyat, vatandaşa 'Dışarı çıkma' demektir.

1 NİSAN'DA ŞAKA GİBİ ZAM YAPIYORLAR

Yine ilçelerdeki hatlara da yüzde 25 oranında zam geldi. İndirimli ücret 3 lira 5 kuruştan 3 lira 80 kuruşa, öğrenci ücreti ise 2 lira 75 kuruştan 3 lira 40 kuruşa yükseldi. Tablo acı. Bedel ödeyen yine vatandaşlarımız oluyor. Kocaeli'de 1 Nisan'da vatandaşa şaka gibi zam yapıyorlar. Ülkedeki bu ekonomik atmosfer vatandaşımızın belini büküyor. İktidarın yıllar süren beceriksiz ekonomi politikaları bizi bu noktaya getirmiştir. İktidar seçim kararı almalı ve demokratik yollarla ülke yönetimini, işin ehli olacak Millet İttifakı kadrolarına devretmelidir. Böyle gitmeyeceği açıktır."

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız