Güncel

Şayir , İftarını Şehit Ve Gazi Aileleriyle Açtı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Ramazan Ayı’nın ilk iftarını Tavşancıl’da şehit, gazi ve gazi aileleriyle birlikte yaptı.

5 Nisan 2022 Saat: 10:05
Şayir , İftarını Şehit Ve Gazi Aileleriyle Açtı
Şayir , İftarını Şehit Ve Gazi Aileleriyle Açtı

 

 

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Ramazan Ayı’nın ilk iftarını Tavşancıl’da şehit, gazi ve gazi aileleriyle birlikte yaptı. 

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, ilk iftar programında Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Jandarma Komutanı Said Arı ve İlçe Emniyet Müdürü Turgut Yazar ile birlikte Tavşancıl’da şehit, gazi ve gazi aileleriyle bir araya geldiler.  

EN DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZSİNİZ 

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlanan yemekte konuşan Başkan Şayir, “İlk iftarımızda Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz ve aileleriyle yapmanın şerefini, bizlere yaşatan Rabbimize hamdolsun. Rabbimizin övgüsüne mazhar olan şehitlerimizin kıymetli aileleri ve vatan için canını ortaya koyan aziz gazilerimizle aynı sofrayı paylaşmanın onurunu yaşıyoruz. Sizler bizim en kıymetlilerimizsiniz. 

 RUHLARI ŞAD OLSUN 

Bu güzel Ramazan akşamı vesilesiyle şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Çocuklarınızı, eşlerinizi, yakınlarınızı, en sevdiklerinizi, bu vatan için, bu millet için feda ettiniz. Hepsinin ruhu şad olsun. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, bizi biz yapan ve millet olma bilincimizi oluşturan temel değerlerin ve sahip olduğumuz şanlı geçmişle aramızdaki güçlü bağın en önemli halkalarından birini oluşturmaktadır. 

CANLARI İLE BU TOPRAKLARI VATAN YAPTILAR  

Şehit ve gazilerimiz, huzur ve barış içinde bir hayat sürebilmemiz için canlarını ortaya koymuş, kendilerini bu vatan için siper etmişlerdir. Onların bu kahramanlıkları ve fedakârlıkları bizim varlık sebebimiz olmuştur. Ülkemizin birliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna gösterdikleri büyük cesaret ve fedakârlık sonucu şehit veya gazi kahramanlarımızı bu Millet daima hatırlayacak ve her zaman minnetle anacaktır. Bu toprakları bize vatan yapmak üzere canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle anıyorum” diye konuştu. 

ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN 

Şehitlerin geride bıraktıkları ailelerine ve emanetlerine sahip çıkmanın boyunlarındaki en büyük borç olduğunu vurgulayan Kaymakam Metin Kubilay ise yaptığı konuşmasında, “Şehitlerimize, gazilerimize ve bu vatan uğruna canını ortaya koyan tüm insanlarımıza borcumuzu, ancak; birliğimizi, beraberliğimizi sağlamlaştırarak, bu ülkeye sahip çıkarak ve bu ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyarak ödeyebiliriz. Tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını daima şükranla yâd ediyoruz. İftar yemeğinde bir arada olmanın mutluluğunu yaşarken katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarak, huzur ve sükûnet içerisinde geçireceğiniz bir Ramazan temenni ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.  Konuşmaların ardından iftar yemeği Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. 

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız