Güncel

Şova tasarruf engeli

Dünyanın en büyük otomobil fuarı Paris'te kan kaybı devam ediyor. Ford, Aston Martin, Rolls Royce ve Volvo'dan sonra, Mazda ve Volkswagen Grubu bünyesindeki Lamborghini, Bentley'de fuara katılmama kararı aldı.

1 Ekim 2016 Saat: 15:08
Şova tasarruf engeli
Şova tasarruf engeli

Dünyanın en büyük otomobil fuarı Paris'te kan kaybı devam ediyor. Ford, Aston Martin, Rolls Royce ve Volvo'dan sonra, Mazda ve Volkswagen Grubu bünyesindeki Lamborghini, Bentley'de fuara katılmama kararı aldı. Böylece Paris'e katılmayan marka sayısı yediye çıktı. Otomotiv devlerinin fuara katılmama kararında, yüksek maliyetlerin etkili olduğu konuşuluyor. Böylece, fuara katılmayarak yaklaşık 10-20 milyon euro tasarruf yapıyorlar. Özellikle emisyon skandalı nedeniyle milyar dolarlarlık tazminatlarla karşılaşan Volkswagen Grubu, Lamborghini ve Bentley'i fuardan çıkararak, tasarruf etmeyi düşünüyor. Volkswagen Grubu'nun tasarruf önlemleri Bentley ve Lamborghini ile sınırlı değil. Her fuar öncesinde şov yaptığı geleneksel Volkswagen Grup partisini de artık yapmıyor. Paris Otomobil Fuarı'na katılmama kararı alan markalardan Ford ise buradan elde ettiği tasarrufla Paris'te kendi şovunu yapacak. Ford, Paris'te test sürüşleri düzenleyip, farklı bir pazarlama stratejisi uygulayacak. Sayıları yediyi bulan markaların fuara katılmaması en çok Fransız otomotivcilere yarayacak. Fransız Renault, Peugeut ve Citroen fuarda gövde gösterisi yapacak.


YENİLER YOLA ÇIKIYOR
Uluslararası Paris Otomobil Fuarı'nda vitrine çıkacak yeni modeller şöyle: Audi Q5, BMW X2, Citroen C3, Honda Civic, Hyundai i30, Land Rover Discovery, Nissan Micra, Peugeot 3008, Peugeot 5008, Skoda Kodiaq, Mercedes AMG GT C Roadster, E Serisi All Terain, Vision Mercedes Maybach 6, LaFerrari Spider, Honda Civic, Kia Rio, Lexus UX Concept, Citroen Cxperience Concept, Mitsubishi Ground Tourer, Porsche Panamera, Renault Alaskan, SsangYong Rexton, Opel Insignia, Opel Ampera-e, Volkswagen EV.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız