Spor

Taha Akgül: Ömer Halisdemir ruhu Rio'daydı!

2016 Rio Olimpiyatları'nda milli güreşçi Taha Akgül, Türkiye'ye ilk altın madalyasını kazandırdı. Akgül'ün şampiyonluğundan sonra babasıyla minderdeki sevinci görülmeye değerdi.

28 Eylül 2016 Saat: 23:01
Taha Akgül: Ömer Halisdemir ruhu Riodaydı!
Taha Akgül: Ömer Halisdemir ruhu Rio'daydı!

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena'da yapılan erkekler serbest stil güreş 125 kilo finalinde, son iki yılın dünya şampiyonu Taha Akgül ile son olimpiyat üçüncüsü İranlı Komeil Nemat Ghasemi karşılaştı.Maçı 3-1 kazanan Taha Akgül olimpiyat şampiyonu olarak spor tarihine adını altın harflerle kazırken şampiyonun babasıyla sevinci hafızalara kazındı. 


SİVASLI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM
Sivas'ta çok büyük bir mutluluk yine Sivas'ta. Memleketin benim canım. Önce ülkemize kazandırıyoruz madalyayı ardından memleketimize. Ben Sivaslı olmaktan gurur duyuyorum. Sivas'ın reklamını yapmaktan Sivasspor'dan gurur duyuyorum. Şehrimizin en büyük reklamını yapanlardan biri de benim. Dünya arenalarında, olimpiyat arenalarında şampiyon olduğumuz zaman Sivaslı olduğuma vurgu yapıyorum. Spor tarihinde bİhreysel sporlarda Sivas şampiyon çıkaran bir ilimiz. Bu da tesadüf değil. Sivas'ın toprağında var. Havasında var suyunda var. Altın madalyayı onlara armağan ediyorum.

Spor tarihi organizasyonlarının en zirvesi olimpiyatlardır. Tüm sporcuların rüyasıdır o. Tabi burada madalya almak altına ulaşmak ayrıca bir mutluluk. Ben daha önce katıldım. Şimdi de olimpiyat şampiyonu olarak adımı tarihe yazdırdım. Allah'a şükürler olsun.


ÖNCELİKLİ HEDEFİM 2017 ŞAMPİYONALARI
Hedefler bitmiyor. 2017 Avrupa ve Dünya şampiyonalarından kürsüye çıkmak hedefim. 2020'ye kadar olabildiğinde madalya almak istiyorum. 2020 olimpiyatlarında yine zirveye çıkmak en büyük amacım. Rekorları daha da geliştirmek istiyorum.

ALLAH RAKİPLERİME YARDIM ETSİN
Rakiplerim bana düşmek istemiyor. Biz de diyoruz bir maçtan önce favorileri. Onlar da haliyle kendi kilomda benimle karşılaşmak istemiyorlar. Benden çekiniyorlar. Allah onlara yardım etsin. Bizim olmadığımız yerlerde şanslarını denesinler.


ÖMER HALİSDEMİR RUHU RİO'DAYDI
15 Temmuz sürecince tüm ülke halkı gibi bizim de moralimiz çok bozuldu. Bununla beraber sorumluluğumuz arttı. Bayrağımızı göndere çektirmemiz gerekiyordu Rio'da. Böyle şeylerle yıkılmayacağımızı göstermemiz gerekiyordu. Olimpiyat şampiyonu olarak madalyamı şehitlere armağan etmiştim. Tüm şehitlerimize. Hala da şehit haberleri gelmeye devam ediyor çok üzülüyoruz. Benim şampiyon olduğum gün Antep'te patlama oldu. Ben de madalya mı orada şehit olan vatandaşlarımıza gazilerimize armağan ettim. Ateş düştüğü yeri yakıyor. En çok o aileler üzülüyor. Belki biz 5-10 dakika üzülüp işimize dönüyoruz ama Allah onlara yardım etsin. Bizim başarılarımız onların gönlüne birazlık ferahlık düşürdüyse ne mutlu bize. Ömer Halisdemir ruhuyla mücadele ettim ve kazandım. Allah Ömer Halisdemir'in mekanını cennet eylesin. Allah 15 Temmuz sürecinde bu ülkeye göz diken hainlere karşı duran herkesi başarılı kılsın.Ömer Halisdemirler olmasa vatan olur muydu?

Benim maçımda Tüm Türkiye ağladı. Yoğun duygusal bir dönemden geçti o gün. 80 milyon insanımız o gün ağladı.


BABAMLA MİNDERDE SEVİNMEK ÇOK GÜZELDİ
Babam eski bir sporcu olduğu için final günü heyecanlandı. Anmnem de oradaydı. Tabi babam dayanamayıp mindere atladı ve sarıldık kucaklaştık. Çok güzel andı. Bundan sonra çok güzel bir anı olarak anılacak yıllar sonra

Genç kardeşlerimize sürekli söylüyorum ben. Özellikle yaptıkları sporu sevsinler. Bu çok önemli. Çalışmalarına beslenme ve dinlenmelerine dikkat etsinler. Bu üçü çok önemli.


RIZA'YLA BİRLİKTE BİRBİRİMİZE DESTEK OLUYORUZ
Rıza Kayaalp'in Rio'da altın madalyayı kaçırması sporun içinde olan şeyler. Dünya şampiyonasında yenmişti orada kaybetti. Önümüzdeki maçlarda inşallah olimpiyat şampiyonluğunu elde edecektir. Biz beraber antrenman yapıyoruz sürekli birbirimize destek oluyoruz.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız