Yaşam

Twitter'a Düzenleme (Edit) Butonu Geliyor

ABD’li milyarder girişimci Elon Musk’ın yüzde 9.2’lik hissesini aldığı Twitter ’da ilk istediği değişiklik için düğmeye basıldı.

6 Nisan 2022 Saat: 13:31
Twittera Düzenleme (Edit) Butonu Geliyor
Twitter'a Düzenleme (Edit) Butonu Geliyor

ABD’li milyarder girişimci Elon Musk’ın yüzde 9.2’lik hissesini aldığı Twitter ’da ilk istediği değişiklik için düğmeye basıldı.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk’ın Twitter’ın en büyük hissedarı olmasının ardından ilk duyurusu, tweet düzenleme (edit) butonu üzerine olmuştu. 80 milyonu aşan takipçilerine “Düzenleme (Edit) butonu ister misiniz?” diye soran Musk’ın anketine şu ana kadar cevap verenlerin sayısı 4.5 milyonu bulurken, bu kullanıcıların yaklaşık yüzde 74’ü soruya, “Evet” diye cevap verdi.

Elon Musk’ın anketi devam ederken Twitter’ın resmi iletişim ekibinin hesabından düzenleme butonu ile ilgili ilk resmi açıklama geldi.

'ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA TESTLERİNİ BAŞLATIYORUZ'

Twitter’dan yapılan paylaşımda, “Şimdi herkes soruyor… evet, geçen yıldan beri bir düzenleme özelliği üzerinde çalışıyoruz! hayır, fikri bir anketten almadık. Neyin işe yaradığını, nelerin yaramadığını ve nelerin mümkün olduğunu öğrenmek için önümüzdeki aylarda testleri başlatıyoruz” denildi.

Twitter, yaptığı bu açıklamada, her ne kadar “Edit” butonu fikrini Elon Musk’ın anketinden almadıklarını esprili bir yaklaşımla ifade etse de, kullanıcıların uzun yıllardır beklediği bu özelliğin Musk’ın Twitter’ın en büyük hissedarı olmasının hemen ardından bir anketle dile getirmesi süreci de oldukça hızlandırmış görünüyor.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız