Yaşam

Yabancı Öğrenciler Gölcük'ü çok beğendi..

    Kocaeli’de üniversite öğrenimi gören yabancı öğrenciler, Gölcük’ün tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek çalışmalar hakkında Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’den bilgiler aldılar.   Örcün Sultan

21 Şubat 2022 Saat: 10:48
Yabancı Öğrenciler Gölcükü çok beğendi..
Yabancı Öğrenciler Gölcük'ü çok beğendi..

 

 

Kocaeli’de üniversite öğrenimi gören yabancı öğrenciler, Gölcük’ün tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek çalışmalar hakkında Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’den bilgiler aldılar.

 

Örcün Sultan Baba'daki tarihi hamamı rekonstrüksiyon yöntemi ile yeniden ihya edilmesinin ardından kurulan Ali Vasfi İzmidî Hüsn-i Hat Müzesi ve diğer tarihî mekanlar, Gölcük’ün turizm yönünden gelişmesine ve çekim merkezi olmasına devam ediyor.

 

GÖLCÜK’ÜN TARİHÎ VE KÜLTÜREL YERLERİNİ GEZDİLERGölcük Belediyesi’nin tarihi yapıları birer birer gün yüzüne çıkararak turizme kazandırma çalışmaları son olarak; Kocaeli’de okuyan yabancı öğrencilerin takdirini kazandı. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelerek Kocaeli Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler, Gölcük’ün tarihî ve kültürel yerlerini gezdiler.

 

BAŞKAN SEZER TARİHİ MEKANLAR HAKKINDA BİLGİLER VERDİKocaeli Büyükşehir Belediyesi Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel ile birlikte, Kervansaray Kültür Yapısını gezen öğrenciler daha sonra Örcün'de bulunan Hattat Ali Vasfi İzmidî Hüsn-i Hat Müzesi ve Sultan Baba Türbesi’ni ziyaret ettiler. Müzede öğrencilerle bir araya gelen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, öğrencilere; müze ve yeni yapılan Sultan Baba Mescidi ile ilgili bilgiler verdi.

 

GÖLCÜK’ÜN TARİHİNİ DİKKATLE DİNLEDİLERİlçede gezdikleri tarihi ve kültürel alanlar hakkındaki bilgileri dikkatle dinleyen yabancı öğrenciler, verdikleri bilgiler için Başkan Sezer’e teşekkür ettiler. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ise ilçede ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdiği öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız