Güncel

Yürüyüş Yolu güzelleşiyor

26 Şubat 2022 Saat: 11:12
Yürüyüş Yolu güzelleşiyor
Yürüyüş Yolu güzelleşiyor

Yeni Yürüyüş Yolunun yeni yüzü beğeni

İzmit’in prestij projesi Yeni Yürüyüş Yolu’nda artık son rötuşlar yapılıyor. Yeni Yürüyüş Yolu, yeni ve modern görünümüyle beğeni topluyor

 

Kocaeli Büyükşehir Bi’nin İzmit’te prestij katan projelerinden Yeni Yürüyüş Yolunda son dokunuşlar devam ediyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Yeni Yürüyüş Yolu, gündüz oturma grupları ve yeşillendirme çalışmaları, gece de yeni ven aydınlatma dizaynıyla vatandaşlardan beğeni topluyor.

 

YENİ VE MODERN ÇEHRE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi çınar ağaçlarının gölgesinde uzayıp giden İzmit Yürüyüş Yolundaki yenileme ve yayalaştırma prde son dokunuşlar devam ediyor. Kentin önemli sembollerinden olan Yürüyüş Yolu’nun yeni ve modern yüzü çevre esnafından ve vatandaşlardan takdir topluyor.

 

KAMUSAL ALAN ARTIRILDI

Büyükşehir’e bağlı ekiplerin belli alanlarda sonnuşları yaptığı Yeni Yürüyüş Yolu projesi kapsamında şehir merkezinde çok büyük bir görsel değişim yaşandı. Yürüyüş Yolu projesi kapsamında Alemdar Caddesi ile Merkez Bankası arasında bulunan Hürriyet Caddesi yayalaştırılarak trafiğe kapatı. Kamusal alanın 26 bin metrekareden 36 bin metrekareye çıkarıldığı proje kapsamında vatandaşların İzmit’in ticari ve sosyal alanlarının bulunduğu bu merkezde daha rahat dolaşmaları ve geniş gezinti alanlarıyla nefes alma imkanı sağlandı. Projede ayrıca yeşil alan miktarı da arttırıldı.

 

GECE AYRI, GÜNDÜZ AYRI GÜZEL

Gün içerisinde çok sayıda insanın alışveriş, sosyal alanlar, yeme içme yerleri ve iş merkezleri için ziyaret ettiği, çalışanların öğlen arasında yürüyüş yaptığı, okullar nedeniyle öğrenciler ve veliler tarafından da yoğun kullanılan Yeni Yürüyüş Yolu yeni ve modern görüntüsüyle örnek teşkil ediyor. Gecesi de gündüzü gibi hareketli olan Yeni Yürüyüş Yolu modern aydınlatma sistemiyle vatandaşlara rahat dolaşma imkanı sağlıyor. Gecenin sakinliğinde Yeni Yürüyüş Yolu’na gelen vatandaşlar bol bol fotoğraf çektiriyor.

 

 

40birhaber.com Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız